• Autor: Milovan Longinov

• 06. novembar 2016.

• 22:36

Sevilje je vodila, ali onda su na scenu stupili Mesi, Nejmar i Luis Suarez.

Sevilja je povela golom Vitola u 15. minutu, ali je Barsa preokrenula pogocima Mesija u 43. i Luisa Suareza u 61. minutu. Sve pogotke pogledajte OVDE.

Barselona je zadržala korak za liderom Realom koji i dalje ima dva boda više, ali su Katalonci sa ova tri boda pobegli Sevilji i Atletiku koji je takođe izgubio u ovom kolu.

Barselona je pokazala dva potpuno različita lica u dva poluvremena. Sevilja je bila mnogo bolji rival u prvom, dok su Katalonci izdominirali u drugom delu igre.

Sevilja je krenula aresivno od prvog minuta, pokušala nekoliko puta sa distance, a onda je u 15. minutu Vitolo doneo prednost domaćima.

Serhi Roberto je bio kratak, nije se dobro postavio, a Vitolo je sa leve strane ušao u šesnaesterac i matirao Ter Štegena.

Barsa je teško dolazila do opasne zone, jedan dobar šut je imao Mesi sa nekih 18 metara, ali je lopta otišla pored stative.

Ipak, u finišu prvog poluvremena, Mesi je izjednačio na 1:1. Nejmar je odlično prošao po levoj strani, pravovremeno samo odložio do Mesija koji je sa ivice šesnaesterca pogodio prvi ugao.

U drugom poluvremenu, Barselona je bukvalno imala pet ogromnih prilika, a samo jednu je iskoristila.

Prvo su pokušali Mesi i Suarez, potom je Rakitić bio u odličnoj poziciji, ali je Serhio Riko zabeležio nekoliko fantastičnih odbrana.

Međutim, u 61. minutu domaći nisu mogli ništa, Mesi je vukao loptu, sačekao pravi trenutak da uposli Suareza na desnom boku, a ovaj rutinski pogodio za potpuni preokret.

Katalonci su i posle pogotka nastavili da dominiraju, opet su imali nekoliko prilika, najbolju je imao Suarez, čiji je udarac sa pet metara zaustavio ponovo sjajni Riko.

Imala je i Sevilja jednu fenomenalnu priliku, nakon kornera, Nzonzi je bio najviši u skoku, ali je šutirao tik pored stative.

Barselona je mogla da stavi tačku u nadoknadi, ali je Nejmar loše reagovao u situaciji jedan na jedan sa Rikom.