Spektakl pred najvećim brojem navijača u doba korone i slatka osveta Dinamo Drezdena

22:03
Izvor: Beta

Dinamo Drezden izbacio Hamburg iz Kupa pred 10.000 navijača.

dynamo-dresden.de

Fudbaleri Dinama iz Drezdena plasirali su se u drugo kolo Kupa Nemačke pošto su večeras pobedili Hamburg sa 4:1 pred nešto više od 10.000 navijača.

Dinamo je poveo u trećem minutu golom Janika Štarka, prednost je udvostručio Robin Beker u 16. minutu, a treći gol postigao je Kristof Daferner u 56.

Jedini gol za Hamburg postigao je Amadu Onana u 89, a konačan rezultat postavio je Sebastijan Maj u četvrtom minutu nadoknade vremena iz jedanaesterca.

Utakmica je odigrana pred 10.053 navijača u Drezdenu, što je najveća poseta u nemačkom fudbalu otkako su u martu uvedena ograničenja zbog korona virusa.

Dinamo Drezden je prošle sezone ispao iz druge lige, nakon što je ekipa morala u karantin zbog brojnih zaraženih fudbalera i nije mogla da nastavi takmičenje. Klub je tada bio na začelju tabele i nije ni imao priliku da se bori za opstanak.

Hamburg nije uspeo da se vrati u Bundesligu i ostaće i ove sezone u drugoj ligi.