• 18. avgust 2018.

• 19:57

Šampion Italije slavio mnogo teže nego što se očekivalo

Fantastičnu utakmicu smo videli u Veroni!

Juventus je na premijeru u novoj sezoni slavio protiv Kjeva sa 3:2 nakon velikog preokreta i pogotka u poslednjim trenucima meča.

Sve je krenulo dobro po ekipu Maksa Alegrija pošto su posle samo 180 sekundi stigli do gola kada je mrežu Sorentina zatresao Sami Kedira.

Od tog trenutka "Stara dama" se možda i previše zaigrala, ali je pretila preko Kvadrada i Ronalda.

Do odlaska na odmor igrači Juventusa su pokušavali da vrate prednost, ali bez uspeha.

U drugom poluvremenu videli smo

U 55. minutu Žoao Kanselo je srušio jednog od ofanzivaca "Letećih magaraca" u svom šesnaestercu, pa je sudija pokazao na belu tačku sa koje je minut kasnije siguran bio Emanuele Đakerini.

Krenuli su gosti na sve ili ništa od tog trenutka, imao je Ronaldo sjajnu situaciju da prevari Sorentina, ali se lopta odbila u korner.

U 75. minutu, Bonući se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostor i malo uz pomoć Banija doneo izjednačenje i nadu da bi šampion Italije mogao do tri boda.

Najkontroverzniji trenutak utakmice desio se u 86. minutu nakon još jedne akcije gostiju.

Posredstvom VAR tehnologije arbitar Paskva je utvrdio da je Portugalac igrao rukom, pa promene rezultata nije bilo, a Sorentino je morao da bude zamenjen zbog povrede prilikom tog duela.

U redovima Kjeva nastupila su trojica srpskih fudbalera - Ivan Radovanović i Nenad Tomović su odigrali celih 90 minuta, dok je Filip Đorđević ušao u igru u 66. minutu. Strahinja Tanasijević je utakmicu ispratio sa klupe tima iz Verone.

KJEVO: Sorentino (od 91. Sekulin) - Kaćatore, Tomović, Rosetini, Depaoli - Rigoni, Radovanović, Hetemaj - Bani, Stepinski (od 66. Đorđević), Đakerini.

JUVENTUS: Šćešni - Aleks Sandro, Kjelini, Bonući, Kanselo - Pjanić, Kedira (od 84. Džan), Daglas Košta (od 64. Mandžukić), Dibala, Kvadrado (od 56. Bernardeski) - Ronaldo.