Spartak savladao Rostov, protiv gradskog rivala za drugo mesto i plasman u LŠ

nedelja 06.05.2018.
00:02

Šampion Rusije iz minule sezone upisao je bitan trijumf na svom stadionu u okviru pretposlednjeg kola ruske PL.

screenshot - Youtube.com

Moskovski Spartak je slavio na "Otkritije Areni" protiv Rostova rezultatom 2:0 (0:0).

U prvom delu igre nije bilo golova, da bi za samo pet minuta u nastavku domaći fudbaleri otklonili sve sumnje.

Igrao se 79. minut kada je Melgareho doneo prednost Spartaku, a samo pet minuta kasnije Kvinsi Promes postavlja konačan rezultat susreta.

Gosti su ostali i sa igračem manje u četvrtom minutu nadoknade, kada je Bajramjan zaradio drugi žuti karton.

Spartak je trenutno drugi na tabeli, sa tri boda više od Krasnodara i četiri od CSKA, koji ima i meč manje.

Pobedom u poslednjem kolu protiv Dinama, Spartak će obezbediti drugo mesto i direktan plasman u grupnu fazu Lige šampiona.