Spartak porazom kod kuće ostao bez šansi za titulu, i Liga šampiona pod znakom pitanja!

ponedeljak 23.04.2018.
20:44

Fudbaleri moskovskog Spartaka doživeli su poraz u okviru 27. kola ruske Premijer lige.

Epa/Jose Manuel Vidal

Aktuelni šampion Rusije poražen je na "Otkritije Areni" rezultatom 1:3 (0:2) od Tereka (Ahmata) iz Groznog.

Gosti su poveli u 11. minutu, strelac je bio Mitrišev.

Samo 12 minuta kasnije, gosti dolaze do novog gola, ovoga puta strelac je bio Silva Lima.

Sa dva gola prednosti u korist Tereka se otišlo na odmor, da bi nakon samo pet minuta igre u nastavku Beriša povisio prednost gostiju na 0:3.

Potonule su sve lađe domaćoj ekipi, koja do počasnog gola dolazi u 86. minutu susreta, preko Luiza Adrijana.

Srpski reprezentativac Nikola Maksimović na teren je ušao na startu drugog poluvremena umesto Taskija, dok je Marko Petković ostao na klupi Spartaka.

Nakon ovog susreta Spartak ostaje na trećem mestu na tabeli, sa sedam bodova manje od Lokomotive, na tri kola do kraja. Za petama im je i Zenit, koji ima smao bod manje, dok je petoplasirani Krasnodar na tri boda manje od aktuelnog šampiona, te će se do kraja voditi žestoka borba za mesta koja vode u Ligu šampiona.