Špansko slavlje u Parizu!

• 28. mart 2017.

• 22:55

Reprezentacija Španije savladala je večeras u prijateljskoj utakmici domaću selekciju Francuske na ''Sen Deniju'' u Parizu.

Španci su večerašnji meč dobili sa 2:0, a oba gola postignuta su u drugom poluvremenu.

Na vodeći gol čekalo se 68 minuta, a onda je usledila greška Bakajoka pred svojim kaznenim prostorom, Deulofeu je osvojio loptu, ušao u šesnaesterac,  gde ga je oborio Koščelni i za sudiju Feliksa Cvajera nije bilo dileme  - jedanaesterac za Španiju.

Sa bele tačke šutirao je David Silva koji je poslao Lorisa u jednu, a loptu u drugu stranu - 0:1.

Sve dileme oko pobednika rešene su devet minuta kasnije. Posle centaršuta Albe sa leve strane, Deulofeu je savladao Lorisa za 0:2, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd poziciju.

Ipak, glavni arbitar Feliks Cvajer (koji je delio pravdu i u utakmici između Gruzije i Srbije), sačekao je da se video snimkom utvrdi ispravnost ove odluke, posle čega je ipak priznao gol i slavlje Španaca moglo je da počne.

U poslednjim sekundama meča, Bakajoko je imao priliku da ublaži poraz svog tima, ali je nije iskoristio, ostalo je 2:0 za ''Furiju''.

Francuska: Loris, Žale, Koščelni, Umtiti, Kurzava, Toliso, Kante, Rabio, Mbape, Gameiro, Grizman.

Igrali su još: Dembele, Žiru, Lemar, Bakajoko.

Španja: De Hea, Karvahal, Ramos, Pike, Alba, Koke, Buskets, Inijesta, Pedro, Isko, Morata.

Igrali su još: Aspas, Deulofeu, Naćo, Erera, Tijago Alkantara, Silva.