• 28. april 2013.

• 19:01

Poslednji meč nedeljnog programa Premijer Lige odigrali su Arsenal i Mančester Junajted u meču koji je obeležen povratkom Robina Van Persija na "Emirejts".

Špalir, zvižduci i remi na
Emotivna utakmica viđena je na stadionu Arsenala čiji su se igrači poneli po bontonu i čestitali šampionu Engleske koga su u špaliru dočekali na terenu.

Jedan fudbaler Junajteda je ipak dobio zvižduke, nisu navijači londonskog tima zaboravili Robinu Van Persiju.

To su mu jasno pokazali i pri svakom dodiru lopte, a dobili su i priliku da se naslade u trenutku kada je Holanđanin pogrešio u drugom minutu, loptu uzeo Rosicki, uposlio Volkota (koji je bio u ofsajdu) i koji je loptu smestio iza leđa Davida De Hee za prednost od 1:0.

Obećavajući početak meča doneo je i uzbudljiv nastavak utakmice.

U 17. minutu izdvaja se prilika Junajteda, Van Persi je povukao loptu po levoj strani, centrirao ka Džounsu koji koji propušta odličnu priliku za izjednačenje.

Nakon pola sata igre novo oduševljenje na tribinama "Emirejtsa" kada je Robin Van Persi dobio žuti karton i tako indirektno i najavio grublju igru koja je viđena tokom čitavog meča na obe strane.

Nekoliko minuta nakon toga beležimo još jednu dobru priliku za Arsenal u kojoj se našao Podolski čiji je odličan šut zaustavio golman Junajteda.

Na pet minuta do kraja poluvremena najbolju šansu imao je Van Persi, njegov šut glavom sa tri metra od gola završava na licu golmana Šćešnog koji spašava svoj klub.

Ipak, Holanđanin je u narednom napadu uspeo da umiri navijače domaćeg tima.

Nesmotren potez Sanje koji obara Van Persija u kaznenom prostoru, najstrožiju kaznu precizno izvodi dželat Van Persi - 1:1.

Nije se radovao Holanđanin, ipak slaba je to uteha za navijače londonskog tima.

Na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom, nova uzbuđenja su očekivana u drugom delu igre, ipak promena rezultata je izostala.

Pokušavao je Arsenal da stigne do sva tri boda, Tobdžije su imale veću želju i motiv protiv, mora se priznati, donekle opuštenih šampiona.

Iamo je svoje prilike Tio Volkot, Kasorla, sa druge strane Evra i Rajan Gigs, ipak do kraja utakmice nije bilo promena, podela plena na "Emiratima".

Arsena sa utakmicom više od trećeplasiranog Čelsija ima bod manje od Plavaca, ne odustaje ipak od trke za mestom koje vodi u Ligu šampiona, a kojem bi bio znatno bliži da je uspeo da obezbedi trijumf nad novim šampionima.