SPAL šokirao Inter u 90. minutu! Nastavlja se očajna serija ''Neroazura''!

• 28. januar 2018.

• 14:28

Inter ni iz čega došao do vođstva koje je pokušao da sačuva do kraja, nije mu uspelo. Domaćin zasluženo stigao do boda.

U prvoj današnjoj utakmici 22. kola Serije A, SPAL i Inter podelili su bodove - 1:1! Inter je vodio od početka drugog poluvremena, domaćin stigao do remija u 90. minutu.

Bivši vezista Partizana Everton Luiz bio je na klupi za rezerve u domaćem timu, ali nije dobio priliku da zaigra.

Prvo poluvreme proteklo je u nešto konkretnijoj igri Intera, koji je blizu vođstva bio u 14. minutu. Antonio Kandreva je tada bio u odličnoj prilici, ali je njegov udarac zaustavio golman domaćih Meret.

Rezultatom 0:0 ušlo se u drugo poluvreme, a posle samo tri minuta igre u nastavku, Inter je uz mnogo sreće uspeo da povede.

Bila je to akcija gostiju po levoj strani, Kanselo je centrirao u kazneni prostor, a Frančesko Vikari nespretno reaguje pred svojim golom i u pokušaju da loptu izbije u korner, poslao ju je u - mrežu svog golmana - 0:1.

Ostatak meča protekao je u ofanzivnijoj igri SPAL-a, njihov trener je sve karte bacio na napad, a najbolju priliku za izjednačenje propustio je Jasmin Kurtić u 78. minutu, kada je iskosa sa leve strane, potpuno neometan, poslao loptu visoko iznad prečke Handanovićevog gola.

Inter se opredelio za čuvanje minimalne prednosti i to se gostima na kraju obilo o glavu.

Igrao se 90. minut meča, Antenući je sa ivice kaznenog prostora odlično centrirao za rezervistu Paloskija, koji je umakao pažnji štopera Intera i udarcem glavom poslao loptu u donji levi ugao Handanovićevog gola - 1:1.

Palosko je petnaestak minuta tanije dobio priliku da zaigra i na najbolji način ju je iskoristio.

Inter je ovim remijem produžio ionako dugu seriju bez pobede u domaćem šampionatu. Sada ima sedam vezanih mečeva bez ijednog trijumfa, a četiri uzastopna remija.