• Autor: Boris Jovanović

• 10. avgust 2013.

• 23:00

Doskorašnji defanzivac Zvezde isključen iako je saigrač napravio prekršaj. Đorđević načeo Bastiju, Falkao postigao prvenac.

U derbiju je Monako savladao Bordo. "Kneževi" su odneli bodove sa zapada Francuske zahvaljujući rezervisti Emanuelu Rivijeru koji je desetak minuta pre kraja načeo Žirondince da bi konto u 86. minutu otvorio Radamel Falkao.

Uroš Spajić je na debiju u dresu Tuluza dobio crveni karton, iako je prekršaj nad Pužolom napravio njegov saigrač Jago. Valensijen je slavio sa 3:0.

Junak pobede Nanta nad Bastijom u sudaru povratnika u elitu bio je Filip Đorđević. Srbin je postigao prvi gol na meču sredinom prvog poluvremena na asistenciju Gakpea, u nadoknadi još jedna lopta u mreži Korzikanaca pa su "Kanarinci" startovali ubedljivom  pobedom.

Lion je sa Biševcem u timu preslišao Nicu, Lakazet je sa dva gola bio junak meča, upisali su se i Grenije i Gurkuf.

Golom Erdinka u finišu Ren je u Bretanji srušio Rems, Oriži je već nakon desetak minuta obezbedio bodove Lilu protiv Lorijena.

Monpelje - PSŽ 1:1
Bordo - Monako 0:2
Evijan - Sošo 1:1
Ren - Rems 2:1
Valensijen - Tuluz 3:0
Nant - Bastija 3:0
Lion - Nica 4:0
Lil - Lorijen 1:0