subota 15.06.2019.
21:00

Azijska reprezentacija je čak i povela.

EPA-EFE/Grzegorz Michalowski

Danas je završeno Svetsko prvenstvo za uzrast ispod dvadeset godina, "Boginja" za omladince je pripala reprezentaciji Ukrajine u sjajnom finalu sa vršnjacima iz Južne Koreje. Momci u žuto-plavim dresovima su slavili sa 3:1.

Nije tako dobro počelo za Petrakove izabranike pošto su već u petom minutu bilu u zaostatku. Li Kahgin je realizovao najstrožiju kaznu koja je usledila posle konsultacija sa VAR-om. Na kraju pravedna odluka i Korejanci su poveli sa 1:0.

Tridesetak minuta kasnije ipak Ukrajinci stužu do izjednačenja. Sjajno se snašao Supriaha posle centaršuta, sjajnim prijemom izbacio odbranu protivnika i sigurnom realizacijom doneo 1:1 svojoj reprezentaciji u 34. minutu.

Tim rezultatom se otišlo na pauzu da bi Ukrajinac došao i do svog drugog gola i preokreta. Igrao se 52. minut, Supriaha je ponovo bio neumoljiv.

Do kraja su napadali Korejanci i pokušavali da izjednače, ali je sjajni Tišavili odličnim prodorom i realizacijom stavio tačku na finalni meč, igrao se 89. minut.

Ukrajinci su novi šampioni Sveta za uzrast ispod 20 godina, Južna Koreja je srebrna dok je Ekvador zauzeo treće mesto.