SP - "Samba" u Zenici, Belgija ne prašta, "Furija" se saplela

• 22. mart 2013.

• 22:46

Za razliku od Srbije koja se "saplela" na gostovanju u Skoplju Belgija nije bila milostiva prema bivšoj jugoslovenskoj republici dok je Bosna sa tri gola ispratila Grke iz Zenice i zakoračila ka Brazilu. Šampion sveta remizirao sa Finskom!

Sjajne mečeve imali smo prilike da gledamo od 20 časova i 45 minuta a najveće iznenađenje napravila je Finska koja je kao gost odolela prvaku sveta.

Španija je povela golom Ramosa u 49. minutu ali je Puki pola sata kasnije postavio konačnih 1:1 pa sada "Furija" pada na drugu poziciju u grupi "I" sa osam osvojenih bodova nakon četiri odigrana meča.

Kada je naša grupa u pitanju Belgija nije dozvolila bilo kakvo iznenađenje u Skoplju jer je rutinski savladala Makedoniju rezultatom 0:2 a golovima De Brujnea i Azara.

Golove pogledajte OVDE!

Belgijanci su se sada vratili na prvu poziciju u grupi "A" i jasno je da će sa Hrvatskom do kraja kvalifikacija voditi borbu za odlazak na SP.

Bosna i Hercegovina mogla bi u tekućim kvalifikacijama da napravi istorijski uspeh jer ima sve izglede da se plasira na SP nakon što je u derbiju grupe "G" savladala Grčku rezultatom 3:1 i tako otišla na tri boda prednosti u odnosu na večerašnjeg rivala.

Organizatori prethodnog EP sastali su se u Poljskoj a Ukrajina je slavila pobedu dok su Švedska i Irska učinile uslugu Nemačkoj remijem.

BiH - Grčka 3:1 (29' Džeko, 36' Ibišević, 53' Džeko / 92' Gekas)
Makedonija - Belgija 0:2 (26' De Brujne, 63' Azar)
Poljska - Ukrajina 1:3 (18' Pišček / 2' Jermolenko, 7' Gusev, 44' Zozulja)
Španija - Finska 1:1 (49' Ramos / 79' Puki)
Švedska - Irska 0:0