• Autor: Vladimir Danilović

• 26. mart 2013.

• 22:58

Crnogorci uspeli da sačuvaju bod "Pod Goricom", Španci savladali Francuze za prvo mesto u grupi.

U sjajnom meču viđenom u Podgorici, Crna Gora je uspela da anulira prednost Engleza i odigra nerešenim rezultatom 1:1. Ovaj rezultat ostavlja Crnogorce na čelu grupe, ali ih tek čeka utakmica sa Englezima na Vembliju.

U vođstvo je Engleze doveo Runi, udarcem glavom posle kornera koji je izveo Stiven Džerard.

Sa prednošću Engleza se otišlo i na poluvreme.

U drugom poluvremenu Crna Gora igra dosta agilnije u napadau, i ako rezultat takve igre postiže izjednačujući pogodak. Strelac je bio Damnjanović u 76. minutu, a utakmica se i završila rezutatom 1:1.

Posle ovog meča Crna gora je zadržala prednost nad Englezima i sada ima 14 bodova, dok Englezi imaju 12.

U još jednom derbiju Španija je uspela da savlada reprezentaciju Francuske rezultatom 1:0 u gostima.

Strelac jedinog gola na utakmici je bio Pedro u 58. minutu. Pogba je prvo dobio žuti karton a zatim i crveni u 78. minutu, pa su Francuzi igrali sa igračem manje desetak minuta.

Posle ovog kola Španci su preuzeli prvu poziciju u grupi I i sada imaju 11 bodova dok su Francuzi drugoplasirani sa 10 bodova.