• Autor: Vladimir Danilović

• 22. mart 2013.

• 21:10

Nemci sigurni u Astani, Islanđani preokretom do pobede u Ljubljani.

Reprezentacija Nemačke je sigurnom igrom uspela da savlada reprezentaciju Kazahstana rezultatom 3:0 na neugodnom gostovanju.

U 19. minutu Draksler, igrač oko kojeg se otima nekoliko evropskih klubova napustio je teren zbog povrede, a umesto njega ušao je Podolski.

Švajnštajger ubrzo zatim postiže pogodak u 20., a nedugo zatim i Gece u 22. minutu za Nemce. Posle toga je sve bilo odrađivanje posla za "Pancere" a konačan rezultat 3:0 postavio je Miler u 74. minutu.

Nemačka se nalazi na čelu grupe C sa 13 bodova čak 6 bodova više od Švedske, ali i sa dve utakmice više.

Island je istakao ozbijnu kandidaturu za zauzimanje neko od prva dva mesta posle pobedenad Slovenijom u Ljubljani rezultatom 2:1.

Slovenci su poveli golom Novakovića u 34. minutu, ali je island golovima Sigurdsona u 55. i 78. minutu uspeo da preokrene rezultat i uzme tri važna boda u Ljubljani.

Island se nalazi na čelu grupe E sa 12 bodova ali i dve utakmice više na drugoplasiranu Švajcarsku koja ima 10 bodova.

Evo i svih rezultata do sada odigranih utakmica kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Bugarska - Malta 6:0