SP 2014 (kvalifikacije) - "Tigar" nastavlja da melje, Peru zaustavio Mesija i drugove

• Autor: Miloš Marković

• 12. septembar 2012.

• 10:29

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2014 donele su dosta uzbuđenja i u južnoameričkoj zoni. Kolumbija nastavlja sa sjajnim partijama, Mesijeva Argentina jedva izvukla bod u Peruu.

Nakon sinoćnih utakmica, prost pogled na tabelu južnoameričke zone pokazuje koliko će biti uzbudljivo do samog kraja.

Lider grupe Argentina udaljena je od šestoplasirane Venecuele samo tri boda, trka za brazilskom vizom se lagano zahuktava.

Meč koji je obeležio utorak veče u Južnoj Americi definitivno je duel između selekcija Čilea i Kolumbije.

Predvođeni sjajnim Radamelom Falkaom, Kolumbijci su stigli do nove pobede i, nakon Urugvaja, potpuno rasturili domaću ekipu rezultatom 1:3.

Da li su bili ometeni vrelim dočekom peruanskih navijača, tek Argentinci su jedva izvukli bod na gostovanju u ovoj zemlji.

Utakmica je jako loše započela po Argentince, već nakon nekoliko minuta igre Di Marija je skrivio penal. Na sreću po Argentince, Klaudio Pizaro nije bio precizan, ali Peru već u 22. minutu stiže do prednosti preko Zambrana.

Imali su Peruanci prilike da povećaju vođstvo, ali su Pizaro i Kariljo propustili par izglednih šansi.

Leo Mesi je odigrao jednu skromnu utakmicu, a Argentince je poraza spasio Iguain koji je svom timu doneo vredan bod zahvaljujući kome je Argentina zadržala prvo mesto ispred Kolumbije.Inače, sinoćni meč obeležila je i ozbiljna povreda Fernanda Gaga.

Svoj meč sinoć je odigrala i selekcija Venecuele, jedine južnoameričke zemlje koja još uvek nije učestvovala u finalu Svetskog prvenstva.

Venecuela je kao domaćin stigao do pobede nad ekipom Paragvaja rezultatom 2:0, a oba gola su delo Salomona Rondona.

Kada je u pitanju selekcija Urugvaja, poslednjih nekoliko dana neće biti upamćeni po dobrom.

Nakon poraza od Kolumbije, Urugvajci su sinoć odigrali 1:1 sa Ekvadorom. Gosti su prvi stigli do vođstva preko Kaiseda, dok je Urugvajce spasio Edison Kavani svojim tekdrugim pogotkom na poslednjih 14 utakmica.