Šou Roberta Levandovskog, Čelsi deklasiran!

• 08. avgust 2020.

• 22:51

Još jednom ubedljivom pobedom, Bajern potvrdio plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Već posle prvog meča u Londonu, koji je odigran još krtajem februara, kada je Bajern kao gost savladao ''Plavce'' sa 3:0, bilo je jasno ko će u ovom dvoboju otići među osam najboljih u Ligi šampiona.

Bajern je to večeras samo potvrdio, ali u velikom stilu, još jednom ubedljivom pobedom. Ovoga puta bilo je 4:1 za Bavarce, dakle ukupno su ovaj dvomeč dobili sa 7:1 i u četvrtfinalu igraće sa Barselonom koja je večeras eliminisala Napoli.

Najbolji fudbaler Bajerna Robert Levandovski večeras je bio veoma inspirisan, učestvovao je kod sva četiri gola svog tima, dva je postigao, a dva puta je asistirao.

Hadson-Odoi je četiri minuta kasnije savladao Nojera, ali gol nije priznat zbog ofsajda. Ipak, pred kraj poluvremena ''Plavci'' su smanjili na 2:1 pogotkom Abrahama.

U nastavku bez mnogo uzbuđenja, Bajern je otaljavao posao, ali na ulasku u finiš ipak je ''dodao gas''. Prvo je u 76. minutu Levandovski sa leve strane centrirao za Tolisoa, koji je bio potpuno ''zaboravljen'' od strane defanzivaca Čelsija i pogodio za 3:1, da bi konačan rezultat Levandovski postigao osam minuta kasnije, na asistenciju Odriosole - 4:1.