subota 01.12.2018.
16:57

Reprezentativac BiH odigrao sjajan meč, ali to nije bilo dovoljno za pobedu njegove ekipe.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Spal je u 14. kolu Serije A ugostio Empoli, na kraju nije bilo pobednika, meč u Ferari okončan je sa 2:2 (1:2).

Poveli su domaći fudbaleri preko Slovenca Kurtića već u petom minutu. Skjatarelja je izveo korner, najbolji u skoku na prvoj stativi bio je Kurtić, 1:0.

Nekih 20ak minuta kasnije, bivši igrač čačanskog Borca i reprezentativac BiH Rade Krunić odlično vuče kontru gostiju, prosleđuje loptu do Kaputa, koji izbija sam pred golmana domaće ekipe i matira ga za 1:1.

Pred kraj prvog dela igre, najlepši momenat na utakmici, Krunić se namešta na udarac iz velike udaljenosti, šalje pravi projektil ka golu rivala, koji završava u mreži Spala za preokret i vođstvo Empolija od 2:1.

Nakon samo par minuta igre u nastavku, domaćin ostaje sa igračem manje, Čjonek je zaradio direktan crveni karton.

Ipak, to im nije smetalo da izjednače, igrao se 66. minut kada je nakon centaršuta Lazarija Kurtić postigao svoj drugi gol na utakmici za 2:2.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Spal na 15. mestu sa 14 bodova, Empoli odmah iza njih sa bodom manje.