nedelja 18.12.2016.
16:24

Iako su 'Trešnjice' rano povele, 'Sceci' nose ceo plen sa 'Din Korta'.

Beta/AP Photo/Chris Ison, PA Wire

Prvi meč nedeljnog programa 17. kola Premijer lige odigran je u Bornmautu, odakle je Saupetmpton odneo sva tri boda. Na semaforu je na kraju pisalo 1:3.

Domaćini su poveli već u šestom minutu veoma lepim golom Nejtana Akea, koji je glavom u padu zatresao mrežu Forstera.

Prednost 'Trešnjica' nije dugo trajala, Rajan Bertran je posle veoma leog solo-prodora po levom boku odličnim udarcem iskosa izjednačio na 1:1.

Heroj pobede 'Svetaca' je Džej Rodirgez, koji je u nastavku postigao dva gola.

Soton je preokrenuo rezultat u svoju korist posle samo tri minuta igre u drugom poluvremenu krinusavši lepu akciju, a pobeda gostiju overena je pet minuta pre kraja regularnog dela meča golčinom Rodrigeza iz okreta sa ivice šesnaesterca.

Dušan Tadić je odigrao poslednjih pola sata, Puel ga je uveo u igru umesto Bufala.

Sautempton se sa ova tri boda probio na sedmo mesto na tabeli, dok je Bornmaut tri stepenice ispod.