subota 14.10.2017.
20:20

Deportivo Alaves poražen na svom terenu u osmom kolu španske Primere.

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Ekipa iz Vitorije doživela je novi poraz u španskom šampionatu ove sezone, sada je od njih bolja bila ekipa iz San Sebastijana rezultatom 0:2 (0:0).

Prvo poluvreme je proteklo bez golova, a u nadi da bi nešto moglo da se promeni, trener domaćin je u 64. minutu napravio dvostruku izmenu, umesto Ibaija i Medrana na teren je poslao Vigaraja i bivšeg fudbalera Crvene Zvezde Aleksandra Kataija.

To ipak nije urodilo plodom, gosti su došli do prednosti u 77. minutu, strelac je bio Ojarzabal.

Samo četiri minuta kasnije, sve je bilo ja sno na "Mendizorotci", Elustondo je na asistenciju Prijeta povisio prednost Sosijedada na 0:2.

Do kraja nije bilo promene rezultata, te je Real Sosijeda upisao novu, četvrtu pobedu ove sezone.

Oni su sada sedmi na tabeli sa 13 bodova , dok je Alaves pretposlednji sa tri osvojena boda, imaju jedan trijumf i sedam poraza.