Son srušio Palas i ušao u istoriju

Autor: Boban Filipović
nedelja 05.11.2017.
14:53

Korejac je doneo pobedu Sparsima protiv fenjeraša, a pobedonosni gol će mu ostati u lepoj uspomeni.

EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Heung-Min Son je iskoristio šansu koja mu se ukazala, Maurisio Poketino je počeo sa njim u stratnoj postavi zbog povrede Dele Aliija, a ovaj mu se odužio dobrom partijom i golom koji je vratio Totenhem na pobednički kolosek.

Njegov gol iz 64. minuta je bio jedini na gradskom derbiju odigranom na 'Vajt Hart Lejnu' između 'Pevaca' iz severnog i 'Orlova' iz južnog Londona.

Zanimljivo, Son je zahvaljujući ovom golu postao najbolji strelac iz Azije u istoriji Premijer lige.

Kristal Palas je pružio dobar otpor, imao nekoliko zrelih prilika pri rezultatu 0:0, najbolju je propustio Luka Milivojević tri minuta pre Sonovog gola. Argentinac Paulo Gazaniga, koji je čuvao mrežu umesto povređenog Iga Lorisa, odličnom intervencijom  je ukrotio udarac glavom srpskog reprezentativca, a pošto je pre toga "uhapsio" Taunsenda i Zahu, uz Sona je najzaslužniji za trijumf.

Korejski napadač je u finišu imao dobru šansu da postigne još jedan gol, ali je tukao pored gola, pa je ostalo 1:0.

Sparsi će ostati treći na tabeli posle 11 odigranih kola, dok je Kristal Palas zakovan za dno.