Solarijevi klinci se poigrali sa niželigašem, Real sa 10 golova do druge runde kupa

• Autor: Nikola Miloradović

• 06. decembar 2018.

• 18:13

Fudbaleri madridskog Reala plasirali su se u 1/8 finala Kupa kralja.

Izveo je Santijago Solari veoma mladu postavu na teren za revanš meč 1/16 finala Kupa kralja protiv Melilje na "Santijago Bernabeu", ali se rizik isplatio, slavili su "Los Blankosi" sa 6:1 (3:0).

Poveli su u 33. minutu fudbaleri Reala, strelac je bio u poslednje vreme osporavani Marko Asensio, asistirao mu je Karvahal.

Samo dva minuta kasnije, Asensio ponovo pogađa u metu, ovoga puta na asistenciju talentovanog Vinisijusa.

Već u 39. minutu je bilo 3:0, strelac mladi Sančez, Asensio ovoga puta piše asistenciju.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon samo dva minuta igre u nastavku Isko povisio na 4:0, asistencija se piše Sebaljosu.

U 75. minutu, u strelce se upisuje i Vinisijus Žunior, da bi u 81. minutu gosti postigli počasni pogodak, strelac je bio Kvasmi sa kreča.

Konačan rezultat je u 83. minutu postavio Isko, svojim drugim golom, na asistenciju Garsije.

U prvom susretu ove dve ekipe bilo je 4:0 za Real, te sa ukupnih 10:1 Madriđani idu među 16 najboljih.