'Sokolovi' ne lete u Brazil

• Autor: Janko Glavonjić

• 11. oktobar 2013.

• 22:59

Engleska savladala 'Đetiće' na Vembliju sa 4:1, a četa Branka Brnovića neće ni u baraž zbog pobede Ukrajine nad Poljskom.

Crna Gora se dobro držala na 'Vembliju', sve do 48. minuta, kada je Vejn Runi umuvao jednu lotpu iz neposredne blizine u mrežu iza leđa Vukašina Poleksića.

'Gordi Albion' stiže do dva gola prednosti 15-ak minuta kasnije, pošto je Branko Bošković nespretnom reakcijom pogodio svoju mrežu posle jednog centaršuta Danija Velbeka po zemlji s leve strane.

'Sokolovima' je tračak nade doneo Dejan Damjanović golom u 71. minutu meča, ali ih je raspršio brzonogi fudbaler Totenhema Andros Taunsend sedam minuta kasnije.

Konačnih 4:1 postavio je Danijel Staridž golom sa bele tačke u sudijskoj nadonadi.

Ukrajina je za kratko bila na liderskoj poziciji zbog veoma važne pobede nad Poljskom. Titulu junaka poneo je Andrej Jarmolenko, koji je postigao jedini gol na meču u Kijevu u 64. munutu.

U meču bez takmičarskog značaja Moldavija je savladala San Marinio sa 3:0.

Uoči poslednejg kola Engleska ima 19 bodova, Ukrajina bod manje, dok je Crna Gora treća sa 15. Poljaci su sakupili 13, Moldavci 8, a San Marino nema nijedan bod. Ukrajinci su bolji u međusobnom duelu sa Crnom Gorom, tako i da u slučaju senzacije i poraza od San Marina, 'Đetići' ne bi mogli do druge pozicije i baraža.