Šokantni preokret, istorijski rezultat i Borjanova puna mreža za oproštaj od Gold kupa! Meksikanci kroz ''iglene uši''!

nedelja 30.06.2019.
08:31

Ako vas je Kopa Amerika razočarala, na Gold kupu je mnogo zanimljivije!

Beta/AP Photo/Michael Wyke

Reprezentacije Haitija i Meksika prvi su polufinalisti Gold kupa!

Meksikanci su u četvrtfinalu eliminisali Kostariku posle penal serije. U regularnom toku meča rezultat je bio 1:1, a posle penala Meksiko je slavio sa 5:4.

Raul Himenez je u 44. minutu doveo selekciju Meksika u vođstvo, a na 1:1 izjednačio je Brajan Ruiz, golom iz penala početkom drugog poluvremena. U penal seriji tragičar je bio Fuler, koji nije bio precizan u šestoj seriji.

Kompletnu penal-seriju možete da pogledate OVDE.

Ali, pravi podvig ostvarila je reprezentacija Haitija, koja je prvi put u istoriji uspela da se plasira u polufinale Gold kupa, i to posle spektakularnog preokreta protiv selekcije Kanade čiju je mrežu čuvao Zvezdin golman Milan Borjan.

Kanada je na poluvremenu vodila sa 2:0, delovalo je da će do kraja rutinski završiti posao, ali u nastavku je viđena potpuno drugačija slika na terenu.

Brodolom Kanađana počeo je od 50. minuta, kada je Nejzon iskoristio nesporazum Borjana sa saigračem koji je pokušao da vrati loptu svom golmanu dok se on povlačio nazad. Reprezentativac Haitija je to iskoristio i smanjio na 2:1.

Dvadeset minuta kasnije, penal za Haiti, koji je odličnim udarcem sa bele tačke iskoristio Bazile, za izjednačenje na 2:2.

Potpuni preokret dogodio se u 76. minutu kada je posle vrlo lepe akcije Gerije majstorski poslao loptu u mrežu - 3:2.

Nekoliko minuta kasnije, Kanađani su uspeli da zatresu mrežu rivala, ali im taj pogodak nije priznat zbog ofsajda.

Ostalo je 3:2 za Haiti, što je u Port o Prensu obeleženo velikim slavljem.

Sve golove sa ove utakmice možete da vidite OVDE.