Šokantan start, Udineze tukao nemoćni Juve!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 23. avgust 2015.

• 19:57

Šampion bez rešenja za bunker rivala, a onda u finišu šamar za favorizovani Juventus i prvi poraz u Torinu posle dve i po godine!

Juve je od samog početka jurišao na gol rivala, ali od silne ofanzive nismo videli baš mnogo onih zrelih prilika za gol.

Imali su ih Koman, Pereira i Lihštajner u prvom poluvremenu, dok se Bufon dosađivao na svom golu.

Ali, videlo se da nedostaju Pirlo u kreaciji igre, kao i Tevez u završnici, očigledno da će šampionu biti potrebno vreme.

U nastavku, ista slika, bunker "Zebreta", Juventus je pokušavao preko uglavnom indisponiranog Pogbe, dobre šanse su imali Padoin i Mandžukić.

Šampion je šutirao dvadesetak puta prema golu Karnezisa, ali samo pet puta su pogodili okvir gola.

Probao je Alegri i sa Dibalom koji je uneo živost, ali u finišu meča se Udineze oslobodio i onda nakon centaršuta na drugu stativu Siril Tero se poklonio, iz prve šanse u 77. minutu, gosti su poveli.

Muk na "Juventus Areni", gosti su se odbranili i odmah u narednom napadu Kone je mogao da dotuče grogiranog favorita.

Do kraja, domaćin nemoćan, ostalo je 1:0 za goste, Serija A je počela velikim iznenađenjem, a ovaj poraz do ove sezone neprikosnovenog šampiona će sigurno dati krila rivalima!

Gol Teroa možete videti ovde.

Podsetimo, juče je Roma igrala nerešeno u Veroni, 1:1, a Lacio je sa 2:1 savladao Bolonju, ostali mečevi na programu su večeras...