Šokantan rasplet u Holandiji - Gudeljov Ajaks ostao bez titule, PSV šampion!

• 08. maj 2016.

• 16:26

Dramatična borba za titulu u Holandiji danas je dobila konačan epilog, na žalost navijača Ajaksa, čiji su ljubimci imali titulu ''u džepu'', ali danas nisu uspeli da savladaju ekipu koja je na pragu ispadanja u niži rang!

U Holandiji je u nedelju odigrano poslednje kolo tamošnjeg fudbalskog šampionata, a epilog uzbudljive šampionske trke je da je titulu osvojio PSV iz Ajndhovena!

Uoči ovog kola, Ajaks i PSV su imali isti broj bodova, ali tim iz Amsterdama bio u prednosti zbog bolje gol razlike.

Činilo se da ''Kopljanici'' neće imati problema protiv pretposlednjeg De Grafšapa, ali se sa ovog gostovanja vraćaju sa samo jednim osvojenim bodom - 1:1!

Za to vreme, PSV je kao gost savladao ekipu Cvolea sa ubedljivih 3:1 i sa dva boda više od Ajaksa izborio šampionsku titulu!

Podsetimo, posle prošlog kola, bilo je sumnji u regularnost mečeva ova dva kluba, s obzirom da je Ajaks slavio sa 4:0 protiv Tventea, a PSV sa 6:2 protiv Kambura, pa je mnoge ovdašnje ljubitelje fudbala sve podsećalo na ''Šajberovo kolo'' u nekadašnjoj SFRJ sredinom osamdesetih.

Ali, danas se ispostavilo da su te sumnje bile neopravdane. Ajaks je imao sve u svojim rukama, ali nije uspeo da se domogne već ''viđene'' titule.

Ekipa Ajaksa, za koju je Nemanja Gudelj ponovo odigrao svih 90 minuta povela je golom Junesa posle 16 minuta igre, a iznenađujući bod domaćima doneo je Smits početkom drugog poluvremena.

Istovremeno, PSV je najveći deo posla završio u prvom poluvremenu meča sa Cvoleom. Golovima Lokadije i de Jonga, tim iz Ajndhovena je poveo sa 2:0, a posle popgotka dmaćih, De Jong je do kraja još jednim golom potvrdio trijumf za konačnih 3:1 i 23. titulu u klupskoj istoriji.