Šokantan preokret u Ljubljani, mrtva trka u borbi za titulu!

• 11:17

Fudbalska vest dana iz Slovenije je derbi meč dve prvoplasirane ekipe koji su sinoć u Ljubljani odigrale ekipe Olimpije i Maribora.

Bio je to meć 33. kola tamošnjeg šampionata, a pobeda je Olimpiju praktično mogla da promoviše u novog šampiona.

Međutim, derbi je okončan šokantno po ekipu koju je doskora predvodio bivši trener Partizana Marko Nikolić.

Maribor je u samom finišu meča uspeo da napravi preokret i golom u 94. minutu dođe do pobede od 2:1!

Ovim trijumfom Maribor se izjednačio sa Olimpijom po broju bodova i do kraja sezone ćemo gledati dramatičnu trku u borbi za titulu.

Naš Miroslav Radović je i ovoga puta bio u startnoj postavi Olimpije i sve je za domaće krenulo kako su želeli. Golom Kronavetera poveli su već posle 19 minuta igre i to minimalno vođstvo su uspešno održavali sve do desetak minuta pred kraj meča.

Tada su gosti iznudili jedanaesterac koji je u gol pretvorio Novaković, a sva tri boda Mariboru doneo je Tavareš posle kornera u četvrtom minutu sudijske nadoknade - 1:2!

Zaista, veliki šok za Ljubljančane i veliko je pitanje da li će uspeti da se od njega i oporave u preostala tri kola do kraja.

U sledećem kolu Olimpija će imati teško gostovanje u Celju, a Maribor dočekuje ekipu Velenja.