Šok za šokom u Kataloniji, Mesi neprecizan sa kreča, Barsa izgubila posle pet meseci!

sreda 17.01.2018.
22:57

Fudbaleri Barselone poraženi su u 1/4 finalu Kupa Kralja.

EPA-EFE/ALBERTO ESTEVEZ

Izabranici Ernesta Valverdea poraženi su u katalonskom derbiju, u okviru Kupa Kralja, od ekipe Espanjola. Bilo je 1:0 (0:0) nakon 90 minuta.

Valverde je promešao karte, a to mu se na kraju obilo o glavu. Postavu Barse sa početka susreta pogledajte OVDE.

Barsa je očekivano bila bolji rival, prvi put su pripretili u devetom minutu, kada je Buskets šutirao sa ivice šesnaeterca, ali je Dijego Lopez lepo intervenisao.

U 24. minutu preti Mesi, ali bivši golman Sevilje i Reala ponovo odlično čuva svoju mrežu.

Samo dva minuta kasnije Barsa dolazi do gola, ali je Pike pri postizanju istog bio u ofsajd poziciji.

Do kraja prvog dela igre nije bilo još puno uzbuđenja, a onda je u nastavku ponovo Dijego Lopez odlično intervenisao, nakon šuta Lea Mesija.

Još jedan bivši igrač Reala, Esteban Granero, pravi veliku grešku u 61. minutu, skrivio je jedanaesterac, zaradio pritom i žuti karton, Barsa je imala veliku priliku.

Mesi je uzeo loptu, šutirao, ali je ponovo maestralni Lopez bio sjajan, pročitao je Argentinca i odbranio mu penal.

A onda, potpuni šok u 88. minutu, Oskar Melendo je primio pas u kaznenom prostoru Barse, izbio je sam pred Silesena i matirao ga za 1:0.

Mesi je imao priliku da u trećem minutu nadoknade poravna rezultat, ali je loptu iz slobodnog udarca poslao tik preko gola.

Na kraju poraz Barselone, moraće da "skidaju fleke" u revanšu na "Kamp Nou", poraženi su posle pet meseci i 29 vezanih mečeva bez poraza.

66 Komentara

Don Andres
Thursday, 18.01.2018
13:27

katastrofalno.. apsolutno katastrofalno. igra je dosla samo kao posledica nevjerovatno ocajne i glupe formacije bez napadaca i krili. lik je izveo formaciju sa 4 defanzivca i 6 vezista. prosto nevjerovatno.

mladenq_
15:24

Siguran sam da 'JULEN 8 GUERRERO' moze da ti objasni zasto je to zapravo genijalna formacija:D

P. S.
15:50

Misliš zašto 4 defanzivca kada je imao je još vezista na klupi? :D Mogao je Messi dati gol iz penala, mogao se i neki random šut odbiti u gol Espanjola pa je mogla Barsa i do pobede, a onda bi ti neki flashscore-ovac objasnio kako pojma nemaš i da je upravo ta genijalna formacija dovela Barsu do pobede. :D

ixyco96
12:41

mozda najnekorisniji igrac je bio Vidal,barsa konstantno igrala sa 10 igraca,onaj ne zna ni da se krece,ni da se otvori,pa ni da primi loptu,ko njega dovede u Barsu,ja ne znam....

mladenq_
15:20

Isti onaj sto je doveo, Rakitica, Alkasera, Dinja, Gomesa, D Suareza.

zdenkomen
10:48

Totalno sam neutralan po pitanju navijanja za dva španska velikana, ali čitam komentare i ne mogu a da ne primetim nešto čudno. Neki su napisani veoma realno a opet imaju desetine minusa. Da li se to navijači Reala raduju bilo kakvom porazu Barselone, promašaju Mesija ili slaboj igri? Bolje bi bilo da upute oštre kritike svom klubu i nekim balerinama tamo, zbog kojih su tamo gde jesu, to bi imalo smisla. Te navijačke strasti ne donose konstruktivan dijalog na portalu, niti se može nešto naučiti od takvog stava prema fudbalu. Pozdrav svima.

ixyco96
12:30

pazi se,zbog ovako realnog komentara mozes da dobijes minuse :)

RIP-chechk
09:32

Pa dobro desi se poraz svima, koliko znam igraju se dve utakmice, a 1-0 je daleko od gotovog, Barsa lagano prolazi, nije jedan poraz merilo, sezona je merilo,a Barsa dere ove.

Dalibor Bobinjo
05:27

Al' sam besan, baš sam besan. :D A trebalo bi da sam srećan što je Barsa izgubila, ali izgleda da nešto od ovoga ne deluje ili je pogrešno. :D

_mladen_
01:36

Ne znam zasto Mesi sutira toliko penale kad mu ne ide. Nemoj samo da mi skacete Mesijeve i Ronaldove fan devojcice. Sve neka je najbolji, moze nekad neko drugi da sutne penal ili slobodni, osim Mesija i Ronalda.

ixyco96
12:31

moze,cak dosta fudbalera vrlo verovatno imaju bolju tehniku ,od gore pomenute dvojice.

ixyco96
17:19
_mladen_
15:48

Ima ali im nikad nece biti dozvoljeno da sutiraju.

00:43

Ko je ovaj navijac Reala sto je podelio po 12 minusa na svaki komentar?

El Nindža
00:42

Šta se dešava sa Robertom?

Hocus Pocus
01:19

Verovatno se desava ono sto bi se desilo pre ili kasnije svakom kreativnom veznom da ga prebacis na desnog beka.

Rise up
01:21

Ne desava se nista sa Robertom, igra na pogresnoj poziciji.Sasvim korektno obavlja posao desnog beka ali je daleko bolji u veznom redu.Naravno ako Velverde skloni Rakitica koji je ocajan 2 sezone i vise.

00:25

Pa moraju i oni nekad da izgube. Bolje sad nego u vaznom mecu.

00:08

p.s. Alenja sasvim korektan,trebalo bi da dobija vise sanse.

P. S.
00:08

Ono jeste da je Barsa bila vrlo loša, da je Messi vrlo loše izveo penal, da je Rakitić radio neverovatne stvari pred svojim golom itd., ali šta su sve fudbaleri Espanjola i njihovi navijači na stadionu uradili da smuče gledanje utakmice, pa to je za medalju. Kada fudbaler Espanjola sasvim sam izbije loptu u aut i traži aut za svoj tim, njegova reakcija, reakcija njegovih saigrača i kompletne publike na stadionu je kao da sudija nije svirao najočigledniji penal za Espanjol. O faulovima da i ne pričam. Na svaki, ali apsolutno svaki kontakt Pique-a sa loptom je ceo stadion skakao i tražio penal, da čovek ne poveruje. Gađanje svim i svačim sa tribina da i ne pominjem. Odvratno za gledanje. I na kraju su svih 11 mesara završili utakmicu i to pobedom, a cenu je platio fudbal jer je Barsa imala sreće pa niko od njihovih fudbalera nije iznet sa terena.

NikkiCFC
00:58

E tako je svakom ljubitelju fudbala kad gleda Barsu i Real godinama u LS...

scofield
19:51

Pa sta ocekujes da im postave crveni tepih pa na balet?! Tako se dobijaju utakmice ako si puno slabiji finansijski od protivnika. Zato je fudbal i zanimljiv, ne pobedjuje uvek bolji!

Red blood
10:22

Tako je svakom ljubitelju fudbala koji gleda špance.nSvi su isti.I kao vrhunac paradoksa,navijaci bas tih klubova prozivaju jedni druge.

Lecter
00:07

Poprilicno dosadna utakmica, jos mi i strim kocio nisam bas sve pratio.Ako je postojao neki mec dje je Barsa morala izgubiti dobro da je to bilo nocas u kupu.Postoji revans.Nisam vidio sa Paulinjom sta je u pitanju,da li se povrijedio..

00:39

Povredio je stopalo ili prst,nema jos nikakvo saopstenje...

01:30

Total sportek najbolji za strimove.

00:06

Nije mi krivo zbog poraza,vec mi je krivo sto je bas Espanjol u pitanju.Ocima ne mogu da ih gledam...Mesi odigrao totalno netipicno (jedino tipicno je ovaj penal xD),bio je za svoje standarde previse sebican,kasnio sa pasom,mada kada mu sa jedne strane ide Denis a sa druge VIdal i ne mogu previse da ga krivim.Pomenuta dvojica,zajedno sa Dinjom su se nadmetali ko ce da bude najbeskorisniji,ja ne mogu da utrvdim ko je pobedio.Rakitic standardno,ali sto se njega tice pomirio sam se sa cinjenicom da ne mrda nigde (ne samo iz ekipe,nego i iz prve postave).U revansu bi voleo jednu petardu ako je moguce,ne toliko zbog prolaza,koliko zbog toga da se pokaze ovima gde im je mesto.

NikkiCFC
00:55

Dobice novu priliku sa kreca protiv nas 100% to ne sumnjaj. Sad male su sanse da ga da jer on ne zna da da gol Celsiju.

ixyco96
12:39

pa da ,ti vec znas kako ce tvoj klub da igra odbranu,cim cemo da dobijemo penal. Sta ti to govori?

Red blood
10:24

Ja ne bih toliko izletao sa tim izjavama..jer su realno jaci.Vrlo lako bi moglo da se desi da ti nakon tog dvomeca svi ovi navijaci Barse sednu na grbacu..

zeks
00:04

Ovaj poraz moze da bude veoma dobar,da se igraci malo spuste na zemlju i da shvate da nisu nepobedivi.Bolje da se desi sad nego u LS.Nemam nikakve sumnje u prolaz dalje,kod kuce ce biti skroz druga prica,poput onog meca sa Seltom.

00:34

u kupu prolaze lako...ali u LS sa svim novim igraci na ekipu koja igra kontre kao sto je celzi mozete da ispadnete...vise sanse svakako imate vi, ali dok se kutinjo, dembele eklope moze da budr kasno.

NikkiCFC
00:59

Oni dvojica svakako nece ni igrati.

Hocus Pocus
00:04

Bezvoljna i bezidejna igra,mnogo kalkulisanja, igralo se sa pola gasa i kazna je usledila. Rakitic pokazuje da moze da igra gore i od Gomesa, sto sam ja mislio da je nemoguce.

00:08

Da je samo Rakitic...

Hocus Pocus
01:06
Stefoon
00:04

Sad se treba potruditi da se ispadne iz ovog nebitnog takmicenja.

Heisenberg321
00:04

Moralo je i to kad tad da se desi, ali u revanšu mora dosta ozbiljnije.

Tata Messi
00:01

Ja se molio da Rakitic dobije crveni jel bi to bilo najvece pojacanje za revans

Gaucho10
00:00

E sada ih treba ne dobiti, nego im zabiti 8 kimada, jer su bezobrazni kao stoka.Mirniji mec je bio protiv Reala.nSve u napad i poniziti ih, visca Barca

adidas forever
00:17

I najprljaviji Real iz vremena Murinja nije bio ni do kolena ovima. Gori su čak i od Atletika.

Rasel Krou
Wednesday, 17.01.2018
23:59

Evo malo da se navijaci Barse spuste na zemlju, previse su se uzivili. Mogla bi Barsa vrlo lako ispasti ako ne bude nekih crvenih kartona i penala na Camp Nou.