ŠOK - 'Vukovi' izujedali 'Kralja'!

• 06. april 2016.

• 22:36

Klub koji prvi put u istoriji igra eliminacnionu fazu Lige šampiona savladao je desetostrukog prvaka Evrope i poneo u revanš mirnu mrežu i dva gola prednosti.

Fudbaleri Volfsburga priredili su prvorazredno iznenađenje u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige šampiona, pošto su na domaćem terenu savladali desetostrukog šampiona Evrope a da pritom nisu primili gol!

Volfsburg je u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige šampiona savladao Real Madrid rezultatom 2:0 (2:0) što "Kraljevski Klub" stavlja u ozbiljan problem uoči revanša koji je na programu za šest dana.

Golove pogledajte OVDE!

Gosti iz Madrida stigli su do gola već u drugom minutu ali je pogodak Kristijana Ronalda poništen zbog sumnjive ofsajd pozicije i nema sumnje da će predstavnici Reala ukazivati na to da su već na startu meča bili oštećeni.

Volfsburg se na startu meča opredelio za disciplinovanu i nešto defanzivniju igru, a svoje šanse je čekao iz kontranapada. Upravo je posle jedne takve akcije Bruno Enrike glavom šutirao ka golu Kejlora Navasa ali je Kostarikanac bio siguran.

Ako ne računamo poništeni gol Kristijana Ronalda gosti su prvu izvanrednu priliku stvorili u 14. minutu kada je Kazemiro spojio Karima Benzemu sa golom, ali je u toj situaciji Dijego Benaljo "ostavio levu nogu" i skinuo zicer francuskom internacionalcu!

Kazna za promašaj Karima Benzeme stigla je tri minuta kasnije kada je sudija Đanluka Roki pokazao na belu tačku posle neopreznog starta Kazemira.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Švajcarac Rikardo Rodrigez koji je na taj način doneo prednost Volfsburgu, a pritom je prekinuo neverovatnu seriju Kejlora Navasa o čemu ste više mogli da pročitate OVDE!

Bio je to hladan tuš za izabranike Zinedina Zidana, ali su se u nokdaunu našli već u 25. minutu kada je Maks Arnold golom krunisao sjajnu akciju Julijana Drekslera i Burna Enrikea.

Do odlaska na odmor Volfsburg je imao još jednu dobru priliku preko Julijana Drekslera, a novu sjajnu priliku za Real propustio je Karim Benzema koji je u 32. minutu glavom loše zahvatio loptu i poslao je pored gola.

Francuz je zbog, reklo bi se, ozbiljne povrede levog kolena morao da napusti teren u 41. minutu susreta, a njegovo mesto na terenu zauzeo je Hese koji nije uspeo da nadomesti Benzemino odsustvo u nastavku utakmice.

Karim Benzema

Drugo poluvreme donelo je mnogo oštriju igru i pregrš prekida zbog prekršaja ali i zbog koškanja igrača dve ekipe što je pogodovalo domaćinu.

Najbolju priliku za Real Madrid u drugom poluvremenu je imao Kristijano Ronaldo u 73. minutu ali je iz situacije "1 na 1" sa Dijegom Benaljom Švajcarac izašao kao pobednik.

Mora se priznati da je i Volfsburg stvorio nekoliko prilika iz kojih je mogao da dotuče Real Madrid ali su Andre Širle i Bruno Enrike zakazali u odsudnim momentima.

Posle svega viđenog na "Folksfagen Areni" mora se reći da je Volfsburg potpuno zasluženo slavio protiv favorizovanog Real Madrida, a trijumf nemačkog sastava dobija na težini ako se uzme u obzir da Volfsburg prvi put u svojoj istoriji igra eliminacionu fazu Lige šampiona.

Revanš utakmica na programu je za šest dana na stadionu "Santijago Bernabeu" kada će Real Madrid pokušati da nadomesti dva gola zaostatka iz večerašnjeg susreta i plasira se u polufinale Lige šampiona.