Šok u Liverpulu, Solskjerov Junajted ponižen!

• Autor: Nikola Miloradović

• 21. april 2019.

• 16:23

Fudbaleri Mančester junajteda doživeli su ubedljiv poraz u okviru 35. kola Premijer lige.

Everton je na svom "Gudison parku" dočekao Mančester junajted, gostima je samo pobeda igrala zbog tesne borbe za mesta koja vode u Ligu šampiona, dok Everton maltene i nije imao takmičarski motiv.

Ipak, četa Marka Silve je pred svojim navijačima slavila sa čak 4:0 (2:0) protiv ekipe Ole Gunara Solskjera, te su im tako zadali težak udarac u borbi za mesta koja vode u LŠ.

Everton je od samog starta bio bolji, u 11. minutu je Ričarlison tukao iz dobre pozicije, ali je De Hea sjajno intervenisao.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Dinj je iz auta poslao loptu pravo pred gol "Đavola", Kalver-Luin ju je zakačio i poslao ka Ričarlisonu, a Brazilac makazicama efektno trese mrežu Junajteda za 1:0.

Samo 15 minuta kasnije, Gilfi Sigurdson se namestio na udarac na oko 20 metara od gola Davida De Hee, uputio je sjajan udarac u bliži ugao, Španac nije uspeo da interveniše, 2:0 za "Karamele".

Nije Junajted uspeo da se oporavi od šoka, povredu je doživeo i Fil Džouns, na odmor se otišlo sa dva gola prednosti u korist domaće ekipe, golove pogledajte u nastavku.

Napravio je dve izmene Solskjer na poluvremenu, na teren je umesto povređenog Džounsa poslao Ešlija Janga, Skot Mektominej je dobio šansu umesto Freda.

Morao je i Marko Silva ubrzo da reaguje izmenom, kako se strelac prvog pogotka Ričarlison povredio još krajem prvog dela igre, pokušao je da nastavi, ali nije mogao, njega je zamenio Tio Volkot.

Nije to usporilo danas veoma motivisane "Karamele", igrao se 56. minut, korner za Everton, odbrana Mančestera izbija loptu na ivicu kaznenog prostora, tamo se našao Lukas Dinj, koji hvata strašan volej i šalje loptu u mrežu Davida De Hee za 3:0.

Nisu se oporavili od novog šoka gosti, Sigurson je prelepo proigrao Tija Volkota, a bivši igrač Arsenala pronalazi put do mreže "Đavola" za čak 4:0 u korist Evertona!

Junajted je pokušavao da se vrati, ali uglavnom jalovo, Marsijal je imao jedan dobar pokušaj nakon solo prodora, videli smo i dobar pokušaj Matića u 80. minutu, ali promene rezultata nije bilo.

Everton je ostvario veliku pobedu, mada takmičarski im ne predstavlja puno, kako mnogo dalje od sedme pozicije na tabeli ne mogu.

Sa druge strane, težak poraz za Junajted, koji je u krizi, ostaju na 64 boda nakon 34 odigrana susreta, imaju dva manje od Čelsija i tri od Totenhema, ali i dva od Arsenala, koji pritom ima utakmicu manje.