Šok u Frankfurtu! Ajntraht odlično počeo, a onda je usledio košmar!

nedelja 14.04.2019.
20:02

Posle poraza od Benfike u Lisabonu, u četvrtfinalu Lige Evrope (2:4), Ajntraht i večeras doživeo nešto slično, ali na svom terenu, u Bundesligi.

EPA-EFE/DANIEL DAL ZENNARO

Veliko iznenađenje u poslednjoj utakmici 29. kola Bundeslige - Ajntraht je prekinuo seriju pobeda kada se to možda najmanje očekivalo.

Tim iz Frankfurta poražen je večeras na svom terenu od ekipe Augsburga sa 3:1, iako je imao rano vođstvo, dominaciju na terenu, stvarao šanse...

Preneli smo već, na asistenciju Filipa Kostića, Pasijensija je u 14. minutu doneo gol prednosti Ajntrahtu, koji je potom imao nekoliko prilika za drugi gol, propuštali su ih Jović, Rebić, Pasijensija...

A onda, 31. minut, nonšalantnost odbrane Ajntrahta koristi Rihter i donosi izjednačenje Augsburgu.

Domaći su i dalje imali inicijativu, ali novi šok za njih je usledio na samom kraju prvog poluvremena, kada Rihter postiže još jedan gol za preokret - 1:2.

Nadali su se domaći navijači preoketu u nastavku, ali tek što je počelo drugo poluvreme, Ajntraht ostaje sa igračem manje, isključen je Fernandes u 47. minutu!

Trener domaćih Adi Hiter reaguje uvođenjem Gaćinovića umesto Pasijensije, ali nije vredelo. Gregoriš u 84. minutu stavlja tačku na ovaj meč, za konačnih 3:1 za goste.

Ajntraht je ostao na četvrtom mestu sa 52 boda, a Augsburg je sada na 14. poziciji sa 28 osvojenih bodova.