• 07. decembar 2019.

• 15:27

Pobeda Evertona na "Gudisonu".

Šok terapija urodila plodom,
Nakon tri uzastopna poraza i smene trenera Silve, Everton je uspeo da osvoji tri boda.

Ekipa sa "Gudisona" je danas savladala Čelsi sa 3:1, bili su odlični i dokazali su da mogu mnogo u ovoj sezoni kada im se kockice poklope.

Već nakon pet minuta bilo je 1:0 u korist Evertona. Sidibe je poslao upotrebljivu loptu, Rišarlison je skočio i glavom poslao loptu u gol za 1:0, Kepa ništa nije mogao.

u nastavku po šansa na obe strane, Kalvert-Luin i Abraham su propustili po šansu, što je bilo sve što smo videli u prvom poluvremenu.

Nastavak nam je doneo gol Kalverta-Luina već u 49. minutu nakon što je snalažljivo reagovao u kaznenom prostoru gostiju za velikih 2:0. Ipak, tri minuta kasnije, gol u mreži Evertona.

Odbitak je došao do Kovačića, on je šutirao, lopta je imala putanju "žabice" i završila je u golu Evertona za nadu ekipe Frenka Lamparda.

Ipak, sve je rešio Kalvert-Luin u 84. minutu, iskoristio je odbitak nakon što je Dejvis pokušavao da sačuva loptu i da napravi nešto više, odmah je šutirao i ovoga puta snalažljivo poslao loptu u mrežu za konačnih 3:1.