18:54

"Karamele" su doživele novi poraz i ostale u zoni ispadanja!

BETA/AP Photo/Scott Heppell

Ne ide ni bez Ronalda Kumana.

Fudbaleri Evertona prertpeli su šesti prvenstveni poraz ove sezone na gostovanju u Lesteru i ostaju na samo osam ovojenih bodova posle deset odigranih kola.

"Lisice" su slavile sa 2:0, sve je bilo rešeno u intervalu od deset minuta u prvih pola sata utakmice.

Prvo je Džejmi Vardi u 18-om doveo Lester u vođstvo udarecem iz peterca posle centaršuta Mareza sa desnog krila, a desetak minuta kasnije Keni je nespretno zahvatio loptu pred svojim golom u želji da je ispuca daleko u polje i ona je završila u mreži Džordana Pikforda.

Everton je najblju priliku u prvom poluvremenu protpustio u samom finišu, kada je Šmajhel ukrotio pokušaj Miraljasa, a drama u završnici utakmice je izostala jer je rezervista Niase bio neprecizan iz izgledne pozicije dvadesetak minuta pre kraja.

'Karamelama' se nije dalo da dođu ni do počasnog gola, Bejns je bio za malo neprecizan u poslednjim trenucima meča, ostalo je 2:0.

Probuđeni Lester je sa nova tri boda napravio skok do 11. mesta na tabeli, dok očajni Everton ostaje na poziciji broj 18.