Šok na ''Vajt Hart Lejnu'', u Lesteru već spremaju slavlje!

• 25. april 2016.

• 22:52

Da li je večerašnjim ishodom utakmice između Totenhema i Vest Bromviča rešena šampionska trka u Premijer ligi?

Pravi šok za navijače Totenhema! Ekipa Maurisija Poketina nije uspela na svom terenu da savlada Vest Bromvič Albion, završeno je rezultatom 1-1, pa sada zaostaje ogromnih sedam bodova za vodećim Lesterom, tri kola pre kraja sezone!

Mnogi su pretpostavljali da ekipa Totenhema neće imati većih problema da večeras na ''Vajt Hart Lejnu'' upiše novu pobedu i zadrži šanse za osvajanje titule u trci sa Lesterom.

To uverenje je još više pojačano, posle vodećeg gola u 33. minutu. Sve se dogodilo posle slobodnog udarca iskosa sa desne strane, lopta je upućena u peterac, gde se nalazio Vertongen, ali je ispred njega u padu loptu zakačio Doson i ona je kroz noge golmanu Majhilu završila u mreži - 1:0.

Do kraja prvog poluvremena, ''Pevci'' su bez problema zadržali ovo vođstvo, a početkom drugog je sve dileme možda mogao da reši Erik Lamela, ali je loptu posle njegovog odličnog udarca zaustavila stativa.

Međutim, kako je vreme odmicalo, gosti su postajali sve ambiciozniji, što je posebno došlo do izražaja u 72. minutu, kada je Rondon bio u odličnoj prilici, ali je umesto pogotka iznudio korner.

I upravo posle tog udarca sa ugla, Kreg Doson je iskoristio loše istrčavanje golmana Lorisa i udarcem glavom poslao loptu u nebranjenu mrežu - 1:1!

Golove pogledajte OVDE.

Doson se tako iskupio za autogol iz prvog poluvremena, a domaći tim od ovog šoka nije uspeo da se oporavi do kraja utakmice.

U sledećem kolu, Lester gostuje Mančester Junajtedu, a Totenhem će na megdan ekipi Čelsija na Stamford Bridžu