subota 24.02.2018.
19:16

Slaven Belupo je "poništio" veliku pobedu Hajduka nad Dinamom u prošlom kolu.

screenshot: Youtube

"Bili" su propustili veliki priliku da izvrše dodatni pritisak na lidera i najvećeg rivala, koga su pre šest dana oborili na pleća u sred Zagreba.

Pobedom nad Slavenom na svom terenu bi se primakli 'Modrima' na šest bodova zaostatka, ali su gosti iz Koprivnice priredili iznenađenje u Splitu i osvojili sva tri boda, pa će Dinamo zbog ovakvoh ishoda biti mnogo rasterećeniji sutra na gostovanju kod aktuelnoh prvaka Hrvatske Rijeke.

Slaven Belupo je do pobede na 'Poludu' došao zahvaljujući golu Delića u 71. minutu utakmice, bio je to jedini šut u okvir gola Hajduka!

Tri minuta kasnije Splićani su ostali sa igračem manje zbog isključenja Ohandže, pa je gostima bilo olakšano da odbrane stečenu prednost i utakmica je završena rezultatom 0:1.

Hajduk je imao duplo veći posed lopte od rivala, 16 udaraca ka protivičkom golu, osam su išla u okvir gola, ali ih je "vratar" Slavena Antun Marković sve ukrotio.