Šok na 'Nou Kampu' - 'Slepi miševi' odneli ceo plen!

• Autor: Boban Filipović

• 01. februar 2014.

• 17:53

Aktuelni šamiopion Španije izgubio na svom terenu od Valensije posle serije od 31 meča bez poraza, Poslednji put Barsa je izgubila kod kuće od Murinjovog Reala pre nešto manje od dve godine, aprila 2012!

Sve je dobro počelo za Barsu, Leo Mesi je u sedmom minitu asisitirao Aleksisu Sančezu, a Čileanac možd ai slučajno zatresao mrežu Alveša.

Po zlu za šampiona krenulo je u poslednjim trenucima prvog dela igre kada Dani Pareho na asistenciju Feigulija donosi poravnaje i rezultatom 1:1 se odlazi na odmor.

Kako je krenulo drugo poluvreme usledio je šok na 'Nou Kampu', Pjati matira Valdesa za 1:2.

Odgovor domaćih stiže pet minuta kasnije, dosuđen je penal, krajnje sumnjiva situacija, možda i poklon od sudije, Leo Mesi je siguran sa bele tačke, novo izjednačenje.

Valensija je osetila da može do pobede, krenula odmah napred i već u 59. minutu ponovo povela. Feiguli je u šesnaestercu prihvatio jednu loptu, pored četvorice igrača domaćih zavrnuo ka sredini gde je Pako Alkaser umakao pažnji Pikea i savladao Viktora Valdesa.

Pokušao je Martino sa izmenama, Inijesta je zamenio Ćavija, Teljo Fabregasa, ali to nije dalo rezultat.

U teškoj situaciji još jedna nevolja u 78. minutu, Đordi Alba dobija drugi žuti, pa Barselona do kraja mora sa igračem manje, ne uspeva desetkovana da se spasi poraza, Mesi je nakon fenomenalne 'tiki-taka' akcije imao kolosalnu šansu da donese makar bod svom timu u sudojskoj nadoknadi, ali ostalo je 2:3.

Golove pogledajte OVDE.

Poraz u nezgodnom trenutku, Atletiko i Real Madrid imaju šansu da preskoče šampiona na tabeli.