Snežne čarolije na "Enfildu"!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 13. januar 2016.

• 22:51

U veoma zanimljivoj utakmici, posebno u prvih 25 minuta, Liverpul i Arsenal su odigrali bez pobednika - 3:3.

Snežne čarolije na
Gledali smo fantastičan meč u prvih 25 minuta, možda i najbolji period u Premijer ligi ove sezone.

Konačno je proradio Roberto Firmino na veliku radost navijača Liverpula, ali nakon prvih 20 minuta više ga nismo videli na terenu.

Samo deset minuta smo čekali na prvi gol na ovom meču, Emre Čan je oprobao svoj udarac sa ivice šesnaesterca, Čeh je loše odbio loptu do Firmina koji koristi činjenicu da golman Arsenala nije bio spreman da reaguje i postiže gol sa nekih 10-ak metara za 1:0.

Skinuo je dres, svaki trener bi bio besan, pa i Jirgen Klop, nakon samo deset minuta je dobio žuti karton.

Liverpul je bio taj koji je dominirao na samom startu meča, pokazivali su velike trkačke sposobnosti igrači Jirgena Klopa, vršili su veoma visok presing na odbrambene fudbalere Arsenala.

firmino henderson

Ipak, došao je 14. minut, Aron Remzi je nakon asistencije Kempbela šutirao u bliži ugao golmana Minjolea, odmah je rezultat bio poravnat.

aron remzi

Nije mnogo trebalo Liverpulu da ponovo povede. Igrao se 19. minut, Firmino je dobio loptu na nekih 20-ak metara od gola, opalio ka golu Čeha koji nije uspeo da odbrani odličan udarac - 2:1 za veliku radost Jirgena Klopa.

Paklen ritam se nastavio i nakon ovog gola, a ponovo se pokazalo da je prekid slaba tačka Liverpula, posebno golmana Minjolea. Korner je izveo Mesut Ozil, lopta je krenula u petarac, nekako ju je nogom zakačio Žiru, postigao svoj deseti gol ove sezone i tako izjednačio rezultat na 2:2!

Svi su se umorili nakon ovog paklenog ritma, ali nije to bilo sve od igrača ove dve ekipe u ovom poluvremenu.

Žiru je propustio neverovatnu priliku da dovede Arsenal u prednost, Minjole je odbranio zicer, dok na drugoj strani napadi Liverpula više nisu bili tako opasni kao ranije.

Na odmor se otišlo rezultatom 2:2, da bi u drugom Arsenal zaigrao ozbiljnije u odbrani, a i u napadu su bili opasni.

klopp

Bilo je sve teže kontrolisati loptu kako se utakmica bližila kraju, počeo je i sneg da pada nakon kiše, igračima je posao bio dosta otežan.

Igrao se 55. minut, videli smo najveću majstoriju na meču.

Olivije Žiru je primio loptu u šesnaestercu, petom je izbacio svog čuvara još u prijemu, odmah opalio ka golu za 2:3 i 11. gol u sezoni za najboljeg strelca Arsenala. Bio je ovo njegov 11. gol na poslednjih 11. mečeva na gostovanjima Arsenala u svim takmičenjima.

Velika ofanziva Liverpula nakon ovog gola. Neretko je više od 70-80% igrača obe ekipe bilo u šesnaestercu gostiju, ali odbrana Arsenala predvođena Čehom je uspela da se brani - ali samo do 90. minuta.

Jirgen Klop je uveo Alena u drugom poluvremenu, upravo je on doneo Liverpulu veliki bod na ovom meču. Ovaj fudbaler skoro da ne postiže golove, ali ovoga puta je doneo veliku radost navijačima Liverpula - 3:3.

Odmah smo se prisetili prošle sezone kada je Škrtel doneo izjednačenje Liverpul na "Enfildu" protiv Arsenala za 2:2.

Uprkos ovome, Arsenal ostaje na prvom mestu zbog nerešenog rezultata Mančester sitija.

Ipak, sada je na deobi prvog mesta sa Lesterom koji je kao gost slavio protiv Totenhema. Lisice su bile bolje zahvaljujući pogotku Roberta Huta u 83. minutu meča i tako su ostale u borbi za osvajanje titule.

Inače, Lester već sada ima više bodova nego prošle sezone kada je ukupno sakupio 41.