sreda 15.03.2017.
23:58

Kome treba Samir Handanovič, kad je tu Jan Oblak, verovatno sada konstatuju ljubitelji fudbala kod naših severnih komšija.

EPA/KIKO HUESCA

Atletiko Madrid je remijem bez golova obezbedio plasman među osam najboljih u Ligi Šampiona, a najveće zasluge za nedostatak pogodaka u Madridu idu na račun sjajnog golmana "Jorgandžija".

Jan Oblak je svojim bravurama sprečio "Farmaceute" da dođu do toliko željenog gola, a njihov udarce ka svom golu uspešno je zaustavio u šest navrata.

Nijedan golman u 1/8 finala nije imao toliko intervencija, što daje na težini sjajnoj partiji slovenačkog čuvara mreže, a posebno je impresivna bila njegova trostruka intervencija iz sredine drugog poluvremena.

Najpre je sačuvao udarac Julijana Brandta, koji je bio sam kada je šutirao, da bi potom u dva navrata svoju mrežu sačvao od Kevina Folanda, koji je takođe imao više nego izglednu poziciju za šut.

Prosto neverovatne reflekse ima bivši golman Benfike, koji polako ali sigurno izrasta u jednog od najboljih u svom poslu na čitavom svetu. Treba dodati i da je Aletiku ovo 17. od poslednjih 20 mečeva na svom terenu u Ligi Šampiona, u kojem nisu primili gol.

Pomenutu situaciju iz 68. minuta možete pogledati u izveštaju sa utakmice u Madridu, koji se nalazi OVDE.