16:59

Lider slovačke Super lige zabeležio je drugi trijumf u plej-ofu. Srpski internacionalci junaci trijumfa nad Dunajskom Stredom.

skslovan.com

Fantastično popodne za srpske fudbalere koji u slovačkoj nastupaju za ekipu Slovana iz Bratislave.

Aleksandar Čavrić i Dejan Dražić bili su arhitekte novog trijumfa koji je lider slovačke Super lige ostvario u duelu sa Dunajskom Stredom (3:1) u okviru 2. kola plej-ofa.

Gosti su u prvom poluvremenu ostali sa igračem manje, tako da je to bila okolnost koja je Slovanu olakšala posao.

Već u trećem minutu nastavka Aleksandar Čavrić postiže gol za vođstvo domaćih, ali gosti samo tri minuta kasnije stižu do izjednačenja pogotkom Erika Dejvisa sa bele tačke.

Novo vođstvo Slovanu doneo je Dejan Dražić u 63. minutu, dva minuta nakon što je ušao na teren umesto Davida Streleca.

Do kraja je domaćin promašio penal, ali je stigao i do trećeg gola preko Andraža Šporara koji je tako overio trijumf Slovana.

Slovan je tako nastavio seriju pobeda i uvećao prednost u odnosu na Žilinu koja osam kola pre kraja zaostaje 16 bodova za liderom Super lige.