Slovaci šokirali svetske šampione po kijametu, 'Furija' oduvala 'Zmajeve'

Autor: Boban Filipović
nedelja 29.05.2016.
20:14

U sklopu priprema za predstojeće Evropsko prvenstvo viđeno je veliko iznenađenje u Augzburgu, kao i rutina aktuelnog vladara 'starog kontinenta' protiv Bosne i Hercegovne.

twitter @DFB_Team_EN

Nemačka je povela protiv Slovačke golom Marija Gomeza sa 'bele tačke' nakon 13 minuta prijateljskog susreta u Augzburgu, ali je u finišu prvog poluvremena usledio preokret.

Najpre je Marek Hamšik 'bombom' u 41. minutu poravnao rezultat, a samo tri minuta kasnije Mihal Duriš udarcem glavom nakon kornera Vajsa primorava Lena da ponovo izvadi loptu iz mreže.

Početkom drugog poluvremena Slovaci stiču dva gola prednosti, Juraj Kucka  je uhvatio volej, a lopta prošla i kroz ruke i kroz noge Ter Štegenu, koji je stao među stative nakon velikog odmora - 1:3.

Nedugo potom sudija je bio prinuđen da prekine utakmicu zbog nesnosnog pljuska, a po povratku igrača na teren u vaterpolo uslovima rezultat se nije menjao do kraja.

U švajcarskom gradu Sent Galenu, inače poznatom po velikom broju ex-Yu gastarbajtera, Španija je savladala Bosnu i Hercegovinu sa 3:1.

Spain Friendly Soccer

Nolito je najavio pobedu 'Furije' sa dva majstorska gola u ranoj fazi meča, tačnije u 11. i 18. minutu, a 'Zmajevi' se vraćaju u život zahvaljujući Emiru Spahiću nakon pola sata igre.

Međutim, kapiten BiH u finišu prvog poluvremena dobija crveni karton i taj detalj lišava utakmicu neizvesnosti u nastavku.

Pobedu aktuelnog šampiona Evrope overio je rezrevista Pedro iz 'šteka' u sudijskoj nadokandi.