Slovaci pobednici turnira na Tajlandu

Autor: Boban Filipović
nedelja 25.03.2018.
16:40

U borbi za trofej, Slovačka je bila bolja od domaćina, koga sa klupe predvodi srpski trener Milovan Rajevac.

Beta/AP Photo/Ramon Espinosa

Finale "kraljevskog kupa" u Bangkoku završeno je rezultatom 3:2.

Duda je doveo Slovake u vođstvo u 10. minutu uatkmice pododivši iz peterca na asistenciju Maka, a asisitent kod prvog gola Mak je duplirao prednost u 34. minutu posle odličnog proigravanja u prazan prostor od strane Pačinde.

Do odlaska na odmor Tajland je smanjio na 2:1, strelac je bio Kaevprom, gol ide na dušu golmanu Slovaka Suli, koji je poklonio loptu rivalu u kaznenom prostoru.

Sredinom drugog poluvremena Pačinda je prelepim golom sa preko 20 metara vratio dva gola prednosti Slovacima, a konačan rezultat postavio je Hemvibon petnaestk minuta pre kraja meča.

U prilogu pogledajte golove i najzanimljivije detalje sa finala.

Pre finala, u utakmici za treće mesto Gabon je savladao Ujedinjene Arapske Emirate sa 1:0, jedini gol postigao je Madinda u 14. minutu meča.