• Autor: Boris Jovanović

• 04. novembar 2012.

• 17:00

"El Matador" načeo "Bikove", ali Torino odneo bod sa "San Paola". Katanija demolirala Lacijale, Fiorentina odlična protiv Kaljarija. Samp izgubila šesti meč u nizu...

Bez Kavanija Napoli je na jedvite jade savladao Kjevo i izgubio u Bergamu sredinom prošle nedelje. "El Matador" se oporavio, počeo duel sa "Bikovima" i već posle sedam minuta bio strelac. Hamšik je centrirao, Žile odbio loptu Urugvajac ne prašta.

Posle toga se činilo da će Napolitanci lako završiti posao, umesto toga, gosti su ih stavili na muke, a veliki šansu je imao Bjanki kada je De Sanktis uspeo sjajno da interveniše. Do ovog meča Torino je bio neporažen u gostima, igrali su ravnopravno, Napoli nekako stegnut i bez ideje. Kažnjeni su u samom finišu.

Pogrešio je Aronika, vratio loptu koju je presekao Sansone, obišao golmana i postavio konačnih 1:1.

Lacio se loše proveo na Siciliji, četiri lopte u mreži Bizarija, zemljaci ga nisu štedeli. Rimljane je načeo Papu Gomez već nakon desetak minuta, da bi Dias napravio penal igrajući rukom. Lodi je siguran 2:0, a meč je praktično bio rešen posle pola sata. Mat u tri poteza, Lodi i Markeze su učestvovali u akciji, Gomez strelac.

U drugom poluvremenu i Barijentos se upisao, junak utakmice Gomez je ovoga puta asistirao. Juve se izvukao, "Slonovi" su nedelju dana kasnije ceh ispostavili Laciju.

Fiorentina je nastavila sa dobrim partijama kod kuće. Kaljari koji je bio u strašnoj seriji od četiri pobede je prvi put vadio loptu iz mreže posle 15 minuta, kada je proradila veza iz Viljareala, Borha Valero je izveo korner, Gonzalo Rodrigez je strelac.

Međutim, do odlaska na odmor Kasarini uz pomoć nekog od igrača Fiorentine koga je lopta okrznula poravnava. Sardi su u nastavku pali za tili čas. Prvo je nakon kornera Jovetić snalažljiv, da bi koji minut kasnije Luka Toni potvrdio novi trijum "Ljubičastih". Do kraja je bilo vremena da Kvadrado još jednom matira Agacija za ubedljivu pobedu domaćih.

Tomović je igrao od početka, Ljajić i Savić bili na klupi.

Bolonja je posle dvadesetak sekundi u drugom poluvremenu povela golom Dijamantija protiv Udinezea, ali je neizbežni Toto Di Natale do kraja savladao Aljardija i spasao svoj tim poraza.

Boško Janković se posle povrede vratio u tim Đenove, nije pomoglo, novi poraz za Del Nerija. Pali su u Sijeni, Masimo Paći, defanzivac Toskanaca je posle kornera postigao jedini gol na utakmici.

Sampdorija je stigla i do šestog poraza u nizu, pa će Ćiro Ferara najverovatnije dobiti otkaz. Bodove sa "Marasija" odnela je Atalanta. Bergamaski su došli do prednosti već u drugom minutu preko Bonaventure. Međutim tračak nade za Dorijane bio je sjajan gol Mareske, no talentovani De Luka na pas Hermana Denisa uspeva da donese pobedu gostima iz Lombardije.

U matine terminu, Peskara je stigla do pobede čime je trener Stropa spasao posao. Tim sa Jadrana je dobio Parmu, Abruskato je na startu drugog dela načeo Emilijane, da bi u nadoknadi vremena Slovak Vajs postavio konačan rezultat. Juče je Milan torpedovao Kjevo, a Inter prekinuo veliku seriju Juventusa i lideru prišao na samo bod.

Večeras u poslednjem meču 11. kola Roma dočekuje Palermo.