• Autor: Nikola Miloradović

• 21. oktobar 2017.

• 20:25

U okviru devetog kola španske Primere, Valensija je ugostila ekipu Sevilje.

Fudbaleri Valensije ubedljivo su slavili na svom stadionu protiv ekipe iz Andaluzije rezultatom 4:0 (1:0).

Poveli su golom portugalskog internacionalca, koji je u Valensiju ovog leta stigao na pozajmicu iz Pari sen Žermena, Gonsala Guedeša.

Bivši fudbaler Benfike je pobegao odbrani i postigao vrlo efektan gol u 43. minutu susreta, a kako je to izgledalo pogledajte OVDE.

U nastavku, nakon samo šest minuta, svoju sjajnu golgetersku seriju nastavlja najbolji igrač Primere za septembar, Simone Zaza. Rodrigo mu je dodao loptu u kaznenom prostoru gostiju, Zaza se odlično namestio na udarac i levom nogom efektno po zemlji poslao loptu u dalji ugao gola gostiju, 2:0.

Na 3:0 je u 86. minutu postavio Santi Mina, na asistenciju strelca prvog gola Guedeša, koji par minuta kasnije postiže svoj drugi gol na meču i postavlja konačan rezultat ovog susreta.

Valensija je ovim trijumfom skočila na čak drugo mesto na tabeli, uz Barsu i Atletiko su jedina neporažena ekipa u ligi. Sevilja je pala na mesto broj šest, sa pet bodova manje od večerašnjeg rivala.