• 19. novembar 2017.

• 18:05

Na gostovanju Espanjolu Valensija je vezala osmu pobedu u nizu!

Kako stoje stvari, Valensija je ostala jedini pravi konkurent Barseloni u šampionskoj trci.

Marselinjovi puleni su u gostima kod Espanjola u 12. kolu španske Primere upisali devetu pobedu, osmu uzastoptnu.

Rezultat je bio 0:2.

Espanjol je imao dve dobre prilike u finišu prvog poluvremena, Moreno i Darder su bili neprecizni iz povoljnih pozicija, ti promašaji će skupo koštati domaćina u nastavku.

"Slepi miševi" su zaigrali odlučnije u drugom poluvremenu, stezali obruč oko gola rivala, gol je "visio u vazduhu", a domaćin je kapitulirao u 67. minutu kada je Žofri Kondogbija veoma lepim golom sa 20-ak metar apogodio malu mrežu.

Ohrabreni vođstvom, gosti su krenuli po još jedan gol. Četiri minuta kasnije Rodrigo je mogao da duplira prenost, ali je izostala dobra završnica posle njegovog dobrog solo prodora, ali desetak minuta posle toga Santi Mina koristi poklon i završavao posao - 0:2.

Valensija ostaje neporažena, ima skor 9-3-0 i kaska za vodećom Barsom četiri boda. Espanjol ostaje na 13 osvojenih bodova, trenutno je 13-ti, ali bi mogao da sklizne još dva stepenika niže kada se okonča 12. kolo Primere.