"Slepi miševi" doleteli na četvrto mesto

• Autor: Boban Filipović

• 08. februar 2015.

• 21:07

Valensija je na najbolji mogući način iskoristila današnji kiks Sevilje u predgrađu Madrida i pretekla Andalužane na tabeli, pošto je danas slavila protiv Espanjola u gostima.

U prvih 45. minuta golova nije bilo, Valensija nešto konkretnija, prvu veliku priliku na meču nije iskoristio Pako Alkaser, potom je na drugoj strani Dijego Alveš skinuo pokušaj Kaiseda, Alkaser je nešto kasnije pokušao volej udarcem, bezuspešno.

Pomenute neiskorišćene šanse Alkasera uslovile su da ga trener Santo izvede početkom drugog dela igre i umesto njega uveo Alvara Negreda.

Po isteku sata igre 'Slepi miševi' dolaze u vođstvo, Pablo Piati je odlično ispratio akciju koja je tekla po levoj strani, spretno reagovao na centaršut Gaje, Pau je nemoćan - 0:1.

U finišu veoma dramatično, najpre je Kristijan Stuani sprečen u psoednji čas da izjednači rezultat u 82. minutu, a nepuna tri minuta kasnije novi ško za Katalonce.

Očajna reakcija golmana Paua nakon udarca Danija Pareha, tada je bilo izvesno da će bodovi otići na 'Mestalju'.

Do kraja utakmice Espanjol je uspeo samo da ublaži poraz golom kapitena Serhija Garsije, kome je prethodila velika greška igrača gostiju u opasnoj zoni.

Ostalo je 1:2, utakmicu su obeležili žuti kartoni, pokazao je čak 9 opomena, pet domaćinu, četiri gostima.

Valensija ovom pobedom preskače Sevilju i stiže na četvrto mesto na tabeli, Espanjol ostaje deveti.