Slavlje ''Redsa'' na Vembliju - Liverpul u finalu FA kupa!

• 14. april 2012.

• 15:29

Preokretom u drugih 45 minuta Liverpul na Vembliju savladao gradskog rivala, ekipu Evertona i izborio plasman u finale FA Kupa. Gol odluke postigao Kerol u 88. minutu meča.

Fudbaleri Liverpula prvi su finalisti FA Kupa! Ekipa Kenija Dalgliša bila je posle prvog poluvremena u rezultatskom zaostatku, ali se ''probudila'' u nastavku i na kraju trijumfovala rezultatom 2:1.

Everton je poveo u 24. minutu golom Jelavića, koji je iskoristio početničku grešku odbrane Liverpula.

Pomalo komična situacija u kaznenom prostoru Liverpula, Karager i Ager nisu mogli da se dogovore ko će da izbije loptu, na kraju je to učinio Karager, ali toliko loše da je omogućio hrvatskom internacionalcu da izbije sam ispred golmana Džonsa i donese prednost svom timu.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, ali već početkom drugog ''Redsi'' nagoveštavaju preokret. Veliku priliku nije iskoristio Kerol u 47. minutu, ali je petnaest minuta kasnije Suarez iskoristio poklon odbrane Evertona i izjednačio na 1:1.

Potpuna neizvesnost trajala je do 88. minuta kada je Kerol udarcem glavom zatresao mrežu Hauarda i doneo veliko slavlje navijačima Liverpula - 2:1.

Drugi finalista biće poznat posle sutrašnjeg duela između Totenhema i Čelsija.