petak 09.03.2018.
23:14

Iako je Strazbur uputio čak 29 udaraca ka golu Monaka, bodovi putuju u 'kneževinu'.

EPA-EFE/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Monako je na gostovanju u Alzasu došao do 19. prvenstvene pobede u tekućoj sezoni.

Puleni Leonarda Žardima su trijumfovali rezultatom 3:1, iako su bili inferiorni u odnosu na rivala.

Fudbaleri Strazbura su se ispromašivali, imali su čak 29 udaraca ka protivničkom golu, svaki peti je išao u okvir, a samo jedan završio u mreži Danijela Subašića.

'Kneževi' su poveli već u petom minutu, Stevan Jovetić je glavom zatresao mrežu posle centaršuta Sidibea sa desnog boka, to mu je peti gol na poslednjih pet utakmica.

Strazbur je izjednačio u 19. minutu preko Bahokena usled smušene reakcije odbrane gostiju, ali samo dva minuta kasnije Roni Lopes vraća prednost 'kneževima'.

Do odlaska na odmor mreža domaćina s zatresla još jednom, Fabinjo je poslao "bombu" i ispostaviće se, postavio konačan rezultat.