Slavlje Intera na Zanetijevom povratku!

• 09. novembar 2013.

• 22:45

Fudbaleri Intera upisali su nove bodove u Seriji A, pošto su u drugoj utakmici 12. kola na svom terenu savladali ekipu Livorna.

Protivnik Intera na ''Meaci'' bila je ekipa Livorna, a domaći su opravdali ulogu favorita pobedom rezultatom 2:0.

Utakmicu je obeležio povratak legende Intera Havijera Zanetija posle višemesečnog odsustva zbog povrede, a sa stadiona je ispraćen ovacijama navijača sa tribina. Zaneti je priliku dobio u 82. minutu kada je zamenio Taidera, ali je i u preostalih desetak minuta ostavio zapažen utisak.

''Neroazuri'' su poveli u 20. minutu meča posle bizarne greške golmana Livorna Bardija, koji je posle jednog centaršuta sa desne strane ispustio loptu koja se od njega odbila u mrežu - 1:0. Gol pogledajte OVDE.

Inter nije blistao u ovom meču, ček je možda ovo bila i jedna od slabijih partija Macarijevog tima, ali je utisak popravljen u samom finišu meča. Zaneti je počeo akciju domaćih, nastavio je Kovačić koji majstorski proigrava Nagatoma, a ovaj odličnim udarcem stavlja tačku na ovaj meč - 2:0 (gol OVDE)

Interu je ovo sedma pobedea od starta sezone i trenutno je na četvrtom mestu sa 25 osvojenih bodova.

Podsetimo, prethodno je Palermo slavio minimalnu pobedu nad Udinezeom, a većina mečeva 12. kola na programu je u nedelju.