• Autor: Aleksandar Obrenović

• 17. maj 2015.

• 12:13

Neverovatna završnica šampionata Irana...

Traktor Sazi je pobedom mogao da osvoji prvenstvo države, ali na kraju nije uspeo u tome, iako su nekoliko minuta slavili titulu.

Šta se zapravo dogodilo?

Sepahan koji je imao bod manje pred ovaj duel čekao je kiks Traktora, pobedio je svoju utakmicu sa 2:0.

U drugoj utakmici Traktor je vodio sa 3:1, ali je primio dva gola u poslednjih 15 minuta čime je izgubio titulu. Ipak, to navijači i stručni štab nisu znali, svi na stadionu su mislili da je Sepahan odigrao nerešeno, sve dok zvanični spiker nije objavio pravi rezultat.

90 hiljada navijača je došlo na stadion koji prima 70 hiljada, jedan deo je uleteo na teren da proslavi titulu sa trenerom, bila je prava slavljenička atmosfera.

Sve dok se nije oglasio zvanični spiker.

Onda nastaje haos. Tuče na tribinama, na terenu, lomljenje stolica...

"Bili smo prevareni.", rekao je trener domaćeg Traktora koji nije znao tačan rezultat na drugom meču. On je takođe optužio glavnog sudiju meča koji je isključio jednog njegovog igrača nakon čega su primili 2 gola za izjednačenje.

"Pratili smo drugu utakmicu sve do 87. minuta, a onda je svaki mogući signal nestao. TV, radio, telefoni... Nismo mogli da saznamo rezultat, a onda nam je neko rekao da je utakmica završena 2:2, iako je Sepahan vodio sa 2:0.", rekao je jedan od zvaničnika Traktora.

Oko svega će se voditi istraga, ali jedno je sigurno, titula je otišla Sepahanu...