ponedeljak 02.04.2018.
18:12

Do kraja sezone u švajcarskoj Super ligi biće odigrano još devet kola ali je posle remija u duelu Jang bojsa i Bazela jasno da će titula završiti u Bernu.

Epa/Peter Klaunzer

Fudbalski klub Bazel oprostio se od šampionske titule nakon remija sa Jang bojsom (2:2) u derbi susretu 27. kola švajcarske Super lige.

Treći prvenstveni susret dva najjača švajcarska kluba završen je podelom plena koja ekipu Adija Hitera ostavlja na bezbednih 16 bodova razlike u odnosu na današnjeg rivala.

Jang bojs je stigao do vođstva u 24. minutu golom Gijoma Oaroa, ali je Albanac Taulant Džaka poravnao na 1:1 šest minuta pre kraja prvog poluvremena.

Već na startu drugog dela Marek Suši dovodi goste u prednost koja nije dugo bila na snazi. U 57. minutu Kristijan Fasnaht pogađa za 2:2 i postavlja konačan rezultat.

U poslednjih pola časa igre Bazel je imao nekoliko fantastičnih prilika za postizanje gola i prosto je neverovatno šta su sve fudbaleri aktuelnog šampiona Švajcarske promašili.

Miralem Sulejmani na terenu je proveo 80 minuta i pomogao svom timu da upiše remi koji vredi kao pobeda.

Ne bi u šampionskoj trci mnogo promenio ni trijumf Bazela, ali nakon remija možemo da konstatujemo da više nema nikakve šanse da Jang bojs ostane bez trofeja.

Do kraja šampionata ostalo je još devet kola, a Bazel i Jang bojs sastaće se još jednom u 34. kolu kada će klub iz Berna verovatno već zvanično postati novi šampion Švajcarske.