Skupo koštaju promašaji Insinjea, Napoli posustaje!

subota 31.03.2018.
19:54

Promašaji Napolija na gostovanju Sasuolu bi mogli skupo da koštaju ekipu Maurisija Sarija. Insinje tragičar.

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Ukoliko Juventus večeras zabeleži pobedu protiv Milana, biće dadatno bliži tituli prvaka Italije pošto je danas Napoli u gostima Sasuolu odigrao samo 1:1.

Napoli je krenuo ofanzivno ka golu Sasuola, imao je nekoliko dobrih šansi, Insinje se nekoliko puta našao u veoma izglednoj situaciji, ali nije imao sreće u duelu sa golmanom Konsiljijem.

Usledila je kazna za promašaje Napolija, nakon centaršuta iz slobodnog udarca sa leve strane napada Sasuola, najviše je skočio Peluso, pogodio je stativu, ali se lopta odbila Politanu na nogu, postigao je gol za 1:0.

Insinje je nastavio sa promašajima, mogao je danas da postigne i het-trik u prvom poluvremenu, pravo je čudo kako Sasuolo nije primio gol. Konsilji je bio junak u prvom poluvremenu, odbranio je veliku šansu.

Nastavak totalno drugačiji, Sasuolo je bio bolji na startu, imao je veliku šansu nakon klizanja danas očajnog Kulibalija, Politano je šutirao u Reinu, na odbijenu loptu je natrčao Berardi i pravo je čudo kako je promašio, prebacio je gol sa samo par metara od gola.

Jalovi su bili napadi Napolija, nikako nisu uspevali da stignu do gola Sasuola, Skudeto je izgledao prilično daleko, posebno zbog slabe igre u drugom poluvremenu. Milik je imao dobru šansu, šutirao je direktno u Konsiljija u 80. minutu.

Ipak, Kaljehon nakon centaršuta Ruija sa leve strane uspeva nekako da postigne gol, sudija nije dosudio faul, Napoli je stigao do izjednačenja.

Tada su krenuli opasniji napadi Napolija, Milik je pogodio prečku, upravo on je uneo mnogo živosti u napad gostiju.

Promašaji Insinjea su bili danas ključni za samo bod Napolija koji večeras navija za Milan u derbiju protiv Juventusa.

U meču Kjeva i Sampdorije domaći su slavili sa 2:1. Kvaljarela je doveo goste u prednost iz penala u 26. minutu, a ekipa Kjeva je nakon toga krenula ozbiljnije u napade, da bi izjednačila u 62. minutu preko Kastra. Hetemaj donosi pobedu domaćinu u 79. minutu.

Gledali smo srpske fudbalere u redovima Kjeva, Radovanović i Tomović su odigrali svih 90 minuta.

Sasuolo - Napoli 1:1
Kjevo - Sampdorija 2:1