"Skudeto" tamo gde pripada, Juve opet prvak!

• Autor: Boris Jovanović

• 04. maj 2014.

• 16:57

Juventus posle poraza Rome u Kataniji osiguran 30. titulu (ili 32. osvojenu na terenu). Rimljani se predali na Siciliji. Goleada u Udinama, Kasano pobedio Mihu...

Priča je završena, Roma koja je odigrala sjajnu sezonu je stala na "Masiminu". Katanija je slavila sa 4:1, zadržala šanse za opstanak u poslednjih 120 minuta sezone. Isko je sa dva gola doveo "Slonove" do prednosti, Toti je smanjio rezultat, ali u nastavku su Sicilijanci preko Bergesija i Barijentosa potvrdio pobedu.

Neuspeh Rimljana je promovisao Juventus u šampiona, "Bjankoneri" su odbranili titulu, a sutrašnji meč protiv Atalante nema nikakvog značaja jer je trijumf matematički osiguran, imaju +8 u odnosu na "Vučicu".

To je Juventusu 30. titula, odnosno 32. ako se računaju, kako kažu njihovi navijači titule osvojene na terenu 2005. i 2006. koje su kasnije oduzete u aferi "Kalćopoli".

U ostalim popodnevnim mečevima, Antonio Kasano je presudio Sampdoriji već na startu utakmice, njegova poruka Mihajloviću koji nije bio naročito entuzijastičan povodom povratka "Fantantonija" u Samp. U samom finišu je Skeloto potvrdio pobedu "Emilijana" koji ostaju u trci za LE.

Golove iz Katanije i Parme možete videti ovde.

Veliki prasak na "Friuliju", Livorno je poveo protiv Udinezea, ali je konačan rezultat bio 5:3, sedam golova videli smo u prvom delu. Di Natale je postigao dva gola, a stigao je i da promaši penal.

Torino je šesti, slavili su u Veroni, protiv Kjeva. jedini gol postigao je igrač "Letećih magaraca" Đenaro Sardo koji je savladao svog golmana. Veronezi  imaju samo dva boda više od prvog ispod crte, Sasuola, koji ima utakmicu manje.

Značajan bod u grčevitoj borbi za opstanak donela je Bolonja iz Đenove, meč na "Marasiju" je završen bez golova.

Večeras je na programu "Derbi Dela Madonina", sutra Lacio dočekuje Veronu, Juve na proslavi titule igra protiv Atalante.